Zucchini adjika

Adjika z cukinii - to rodzaj „miękkiej” adżiki, chociaż nie ma z tym praktycznie nic wspólnego. Można to nazwać przyjemną domową przyprawą. Wygląd i konsystencja pomidor adjika a cukinia przypomina kawior do squasha. Ale smak jest ostrzejszy i bardziej niezwykły. Więc zdecydowanie powinieneś tego spróbować!

Zucchini adjika

Przepis "Adjika z cukinii na zimę"Składniki:

  • 5 kg cukinii (młode obrane, duże - również z nasion);
  • 400 ml oleju słonecznikowego;
  • 100 g cukru;
  • 2 strąki ostrej papryki (lub 1 łyżka mielonej ostrej papryki);
  • pół litra słoika koncentratu pomidorowego;
  • 2 łyżki stołowe sól gruboziarnista;
  • 150 ml octu 9%;
  • 100 g obranego czosnku.

Cukinia (przygotowana) jest podawana w maszynce do mięsa. Dodaje się do nich świeży lub mielony pieprz, cukier, olej słonecznikowy, sól. Masę ponownie przepuszcza się przez maszynę do mięsa i wlewa się do niej lekko rozcieńczoną pastę pomidorową. Lepiej jest używać irlandzkiego makaronu, ponieważ jest grubszy i bogatszy. Surową adżikę gotuje się na wolnym ogniu i gotuje na wolnym ogniu przez 50 minut. Czasem mieszaj masę, aby się nie przypaliła. Czosnek pomija się w prasie do czosnku i dodaje do adjiki. Wraz z nim dodaje się ocet. Naczynie nadal się gotuje przez około dziesięć minut.

Zucchini adjika

Adjika jest podgrzewana do słoików, które przeszły przez łaźnię parową i jest zakorkowana. Następnie schładza się w odwróconej formie w upale. Banki powinny ostygnąć przez około jeden dzień, a następnie wyjmuje się je na zimę w pomieszczeniu o temperaturze nie wyższej niż 18-200C.

Przepis na cukinię Adjika ma pojemność około 4,5 litra. W celu konserwacji wygodnie jest polegać na fotorecypach - na przykład „Adjika za godzinę. Przepis ze zdjęciem".

Zucchini adjika

Oprócz adżiki szpiku można również spróbować ugotować adżikę z bakłażana. Metoda gotowania jest podobna, tylko smak będzie się różnić ze względu na wyraźny smak niebieskiego warzywa.


Zobacz podobne przepisy

» » Zucchini adjika