Adjika bez gotowania

Wiele osób po prostu nie może obejść się bez różnego rodzaju przypraw do przygotowywania różnych potraw. Szczególnie w przygotowaniach do zimy. Dlaczego nie przygotować, ile słoików domowej przyprawy? Pachnąca i smaczna adżika! Wlać mono pod pokrywki i przechowywać w lodówce lub piwnicy. Ale przepis na adjika bez gotowania najbardziej wygodny. Ponadto zatrzymuje bardziej przydatne warzywa..

Adjika bez gotowania

Adjika z pomidorów bez gotowania nazywane również surowa adzhika lub świeże. I jest przygotowany z następujących składników:

  1. 3 kg pomidora;
  2. 300 g ząbków czosnku;
  3. 1 kg czerwonej słodkiej papryki;
  4. 3-4 strąki ostrej papryki;
  5. 1 łyżka cukier granulowany;
  6. 3 łyżki grube mielenie soli;
  7. 5 łyżek Ocet 9%.


Adjika bez gotowania

Warzywa według przepisu są myte i, jeśli to konieczne, oczyszczane z ogonów, nasion i zepsutych miejsc. Pokrój pomidory na 4 części i włóż do miski na godzinę do odsączenia (nie potrzebujesz dodatkowego soku, aby potrawa nie zrobiła się wodnista). Następnie warzywa są przekazywane w maszynce do mięsa na drobną frakcję. Ostra papryka jest obracana jako ostatnia, a jej ilość można dobrać niezależnie do smaku. Następnie do przetworzonych warzyw dodaje się sól, ocet i cukier granulowany. Naczynie miesza się drewnianą szpatułką.

Adjika jest prawie gotowa. Pozostaje tylko zapakować go do przygotowanych słoików (wysterylizowanych) i zamknąć pokrywkami (żelazne skręcenie lub nylon). Adjika domowej roboty bez gotowania odłożyć do lodówki do przechowywania. Jeśli adżika jest przechowywana w piwnicy, lepiej dodać do niej trochę startych korzeni chrzanu jako dość silny środek antyseptyczny. W takim przypadku octu nie można w ogóle dodać..

Adjika bez gotowania

Wydajność gotowego naczynia według przepisu wynosi około 3 litry. Podczas długotrwałego przechowywania Adjika staje się tylko lepsza. Lekko kwaśny i nabiera pikantnego smaku. w związku z tym przepis adżika pomidorowa bez gotowania można bezpiecznie przechowywać do wiosny.


Zobacz podobne przepisy

» » Adjika bez gotowania