Bakłażan z czosnkiem, przepis na zimę - bardzo prosty i pyszny

Konserwowanie bakłażanów czosnkiem według tego prostego przepisu na zimę, otwieranie słoika - przekonamy się, że cudownie zamieniły się w grzyby. Spróbuj sam zostać czarodziejką i zamień bakłażany w marynowane grzyby.

Składniki: bakłażan, woda, olej roślinny, Sól, ocet winny, czosnek
Czas do zakładki: Lato, Spadek

Jak gotować bakłażana z czosnkiem na zimę:4 kg bakłażana umyć, pokroić na duże kawałki (przybliżony rozmiar 3 cm na 3 cm), nie myć skóry.

Drobno posiekaj 2 średnie główki czosnku lub przepuść przez prasę do czosnku lub zmiel w blenderze. W tym miejscu należy zauważyć, że każda gospodyni domowa może zmienić ilość czosnku według własnego uznania. Wtedy nasze „grzyby” okażą się mniej lub bardziej ostre.

Jak zrobić marynatę z bakłażana:

5 l. woda;

200 gr. lub 1 szklanka soli;

1/2 litra octu.

Wszystko wymieszaj w dużym rondlu i zagotuj. Pokrojone bakłażany w porcjach włożyć do rondla z wrzącą marynatą i gotować przez 5 minut. Wyciągamy durszlakiem lub specjalnym sitem i układamy sterylizowane banki, posypać posiekanym czosnkiem.

Na patelni z wysokimi bokami rozgrzej olej słonecznikowy do wrzenia i napełnij słoiki na gorąco.

Przykryj wysterylizowanymi pokrywkami i zwinąć.

Taki jest prosty przepis na zimę. Bakłażany z czosnkiem okazują się bardzo smaczne i rzeczywiście bardzo przypominają grzyby. Smak jest przepyszny!


Zobacz podobne przepisy

» » Bakłażan z czosnkiem, przepis na zimę - bardzo prosty i pyszny