Domowe kiszenie ogórków

Istnieją różne sposoby marynowania ogórków. Mimo to, pomimo dużego wyboru w naszych sklepach, wolimy domowe, chrupiące ogórki, których używamy zamiast przekąsek, w sałatkach, w zalewie, popularna jest też marynata z samych ogórków.
Dla domu kiszenie ogórków wymagane: świeże ogórki z dużymi pryszczami, mały rozmiar, około 5-7 cm Na 1 litr słoika ogórków potrzebujesz: sól - 1 łyżka stołowa, cukier - 1 łyżka, ocet 70% - 1 łyżka, czosnek, ziarna pieprzu, liście i korzeń chrzanu, kwiatostany i łodygi kopru, papryka, liście wiśni, maliny, porzeczki, można dodać liście dębu, kwiaty nagietka, marchew. Zanim posolisz ogórki, musisz je umyć, odciąć ich końce i włożyć na kilka godzin do wody..Domowe kiszenie ogórków


Już samo marynowanie ogórków w puszkach zapewnia wstępną sterylizację puszek i pokrywek. Aby to zrobić, włóż czyste puszki do nagrzanego piekarnika do 110 stopni na 15 minut, a następnie ostudź je w nim. Gotuj pokrywki w rondelku przez około 10-15 minut. Następnie na dnie każdego słoika kładziemy wszystkie liście, przyprawy, koperek i mocno nadziewamy ogórkami. Jeśli używamy dużych słoików, to każdą warstwę ogórków przesuwać niewielką ilością przypraw i listkami z koperkiem.
Przepis na marynowanie ogórków przewiduje przygotowanie dla nich solanki: gotujemy wodę, napełniamy nią wszystkie słoiki ogórków i przykrywając pokrywkami, pozwalamy parzyć przez kilka minut. Następnie wlej gorącą wodę do rondla. Możesz dodać do niego więcej wrzącej wody, aby zapewnić zapas solanki. Teraz możesz zastosować jeden sekret, aby uzyskać dobrą solankę: podczas gotowania solanki dodaj do niej koperek i liście, aby była nasycona taninami, które nadają ogórkom doskonały smak i chrupkość. Liście te należy gotować razem z solanką przez 2-3 minuty, a następnie usunąć. Teraz możesz dodać sól, cukier, a na koniec ocet. Musisz zagotować solankę i wlać ogórki do naszych słoików.
Następnie hermetycznie zamykamy słoiki pokrywkami i umieszczamy je w ciemnym miejscu do ostygnięcia. Po dniu ogórki można odłożyć w chłodne miejsce, a po około tygodniu skosztować. Jeśli chcesz, aby czosnek w słoikach był dobrze solony, namocz ogórki przez około miesiąc.


Zobacz podobne przepisy

» » Domowe kiszenie ogórków