Marynowane korniszony w dyni

Sól korniszony na zimę życzy sobie każda gospodyni, bo to świetna przystawka, która ozdobi każdy świąteczny stół, każdy gość będzie chciał raz po raz sięgać po te miniaturowe ogórki.Marynowane korniszony w dyni

Istnieje wiele nietypowych metod kiszenie ogórków, weź przynajmniej lekko solone ogórki w opakowaniu, które robisz bardzo szybko, dosłownie w kilka godzin, ale proponujemy zapoznać się z niezwykłym przepisem na marynowanie korniszonów w dyni. Zgodnie z tym przepisem uzyskuje się bardzo pachnące i chrupiące ogórki, dlatego prawdziwi smakosze powinni chociaż raz spróbować tej metody solenia..
więc, oryginalny przepis na kiszenie ogórków - należy wziąć dojrzałą dynię dużego rozmiaru, odciąć „czapkę”, usunąć miąższ i umyć owoc. Następnie wszystkie składniki wkładamy do dyni - na 10 kg korniszonów potrzebne będą po 2 łyżki majeranku i estragonu. Całość posyp 1,5 szklanki soli i ułóż na wierzchu 50 liści porzeczki i 5 gałązek czerwonej porzeczki.
Aby przygotować solankę, rozpuść 2,5 szklanki soli w 10 litrach wody, zagotuj i ostudź. Wlej ogórki do dyni z tą solanką. Weź kolejne 10 litrów wody i dodaj 2 szklanki posiekanej kory dębu, gotuj bulion, aż jedna piąta płynu zacznie wrzeć. Bulion po schłodzeniu należy również wlać do dyni..
Dynię wypełnioną korniszonami w zalewie zalewamy wyciętym "czapeczką", od góry ostrożnie zabezpieczamy drewnianymi wykałaczkami i umieszczamy w chłodnym miejscu. W 3 dni marynowanie korniszonów zostanie zakończona, a niezwykłe ogórki będą gotowe do spożycia.
» » Marynowane korniszony w dyni