Pomidory z puszki

Przepis na pomidory z puszki można zwinąć w wytrawnym winie.
Aby to zrobić, potrzebujesz następujących składników:

  • małe pomidorki;
  • 1 litr wytrawnego wina (przeważnie czerwonego);
  • 3 łyżki z górą miodu;
  • 30 g drobnej soli.

Pomidory z puszki

Przygotowanie:

  1. Pomidor w puszkach zaczyna się od przygotowania warzyw. Pomidory są dokładnie myte i nakłuwane widelcem w miejscu mocowania szypułki.
  2. Przygotowane pomidory umieszcza się w wysterylizowanych słoikach.
  3. Wypełnienie jest przygotowywane. Do wytrawnego wina (czerwonego lub białego) dodaje się stopiony miód i sól. Zalewanie doprowadza się do wrzenia i natychmiast wlewa do puszek pomidorów.
  4. Banki są sterylizowane i zwijane.


Pomidory z puszki

Pomidory w puszce można zwinąć według przepisu «Pomidory z burakami. Przepis ze zdjęciem„Lub połącz pomidory z innymi warzywami, przygotowując”Papryka konserwowa w pomidorach„Albo przygotuj niebieskie z pomidorami i cebulą.

Pomidory są również konserwowane w postaci soku. Aby przygotować jeden litr soku pomidorowego, potrzebujesz około 1,2-1,3 kg pomidorów. Aby sok był bogaty, wybiera się czerwone, jednolicie kolorowe, soczyste owoce o cienkiej skórce. Pomidory są 2-3 razy myte i osuszane. Po przekrojeniu na pół (lub na mniejsze plastry) wycina się „ogony” i przesyła do maszynki do mięsa. Pokrojone pomidory przenosi się do rondla (emaliowanego), mocno podgrzewa (ale nie doprowadza do wrzenia) i kilkakrotnie wciera na sicie na gorąco, aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Puree przenosi się na inną patelnię i gotuje przez około 3 minuty, aż piana zniknie. Ugotowany sok wlewa się do puszek do góry, przykrywa pokrywkami i sterylizuje, a następnie hermetycznie zwija.

Pomidory z puszki

Z sokiem pomidorowym możesz zrobić wiele szwów: fasola w puszkach w pomidorach, cukinia w przecierze pomidorowym i inne przepisy.


Zobacz podobne przepisy

» » Pomidory z puszki