Papryka lecho

Każda dobra gospodyni wie, że lato to czas tanich warzyw, dlatego w tym okresie trzeba wykorzystać chwilę i zacząć puszkować i solić. Niektórzy używają nawet warzyw do robienia pysznych dżemów..
Papryka lecho nawiązuje do pysznych przygotowań na zimę, tak jak kawior do squasha.

Papryka lecho


Przepis na paprykę lecho jest bardzo prosta, ale potrawa okazuje się bardzo ciekawa i bogata w smaku, dzięki niemu można zapamiętać smak lata w zimnych porach roku. Ale to nie znaczy, że lecho nie można rozpieszczać nawet w upale, ale musi być podawane na zimno..
Przepis na paprykę lecho zawiera wystarczającą ilość pomidorów, dzięki czemu możesz przygotować dojrzałe owoce w ten sposób, używając nie tylko pomidor do konserw.
Umyj pomidory (4 kg) i obróć je w maszynce do mięsa. Do tej ilości pomidorów potrzebujesz 5 kg słodkiej papryki. Umyj, usuń łodygę i nasiona. Pokrój każdy pieprz na 5-6 kawałków.
Wsyp pokrojoną masę pomidorową do dużego rondla, dodaj szklankę cukru, 2 czubate łyżki soli i szklankę oleju roślinnego.
Postaw rondel na ogniu, a gdy mieszanina się zagotuje, dodaj posiekaną paprykę. Poczekaj, aż zawartość garnka się zagotuje i gotuj lecho przez pół godziny. Pod koniec gotowania, gdy patelnia została już zdjęta z ognia, wlej 2 łyżki 9% octu do lecho.
Wstępnie wysterylizuj słoiki, umieść tam gorące lecho i zwiń.


» » Papryka lecho