Pomidory solone na gorącoWłaśnie teraz możemy zauważyć, że gospodynie domowe są w pełnym rozkwicie do przygotowań do zimy. Oczywiście, ponieważ zebrano całą uprawę i trzeba ją pilnie przetworzyć. Nawiasem mówiąc, bardziej niż kiedykolwiek zaoferujemy Ci pyszny przepis na przygotowanie - pomidory solone na gorąco.

Jestem pewien, że już marynowane pomidory, robili różne sałatki z ich użyciem, a nawet sosy. Ale tym razem proponuję gotować pomidory z puszki na gorąco. Zapewniam - polubisz je!niezbędne produkty
Składniki w 3-litrowym słoiku:

- świeże pomidory - 1,6 kg,
- koperkowe zielenie - 50 gramów,
- czosnek - 15 gramów,
- papryka - 3 gramy,
- liście czarnej porzeczki, seler i pietruszka - 15 gramów,
- papryka - 30 gramów,
- liść laurowy - 2 szt,
- sól na 1 litr wody - 50 gramów.umyj wszystkie warzywa
Wybieramy pomidory brązowe lub czerwone z gęstym miąższem. Paprykę i pomidory myjemy w zimnej bieżącej wodzie. Pozwól wodzie spłynąć. Namocz zielenie. Wypłucz pod bieżącą wodą i strząśnij pozostałą wodę.


posiekaj pieprz
Wybierz słodką paprykę o grubych i mięsistych ścianach. Płukujemy w wodzie. Wytnij, usuń łodygę i jądra. Ponownie spłucz i pokrój wzdłuż na wąskie paski.


przygotuj czosnek
Paprykę pokroić na małe kawałki. Obierz czosnek i opłucz pod bieżącą zimną wodą.


napełnij puszki pomidorami
W suchych, czystych słoikach (przygotowanych wcześniej i wysterylizowanych) kładziemy na dnie przyprawy i zioła. Następnie wymieszaj pomidory z przygotowaną papryką i czosnkiem. Napełnij puszki wrzącą wodą (wlej wodę do środka, aby puszka nie pękła). Słoiki zakrywamy pokrywkami i odstawiamy na 5 minut. Pokrywki również należy gotować około 5-6 minut wcześniej. Następnie spuszczamy wodę z puszek, delikatnie trzymając zawartość. Ponownie zagotuj wodę i wlej do słoików. Przykryj i odstaw na kolejne 5 minut. Po pięciu minutach spuść wodę i napełnij ją gotową gorącą solanką. Na 1 litr wody bierzemy 50 gramów soli. Gotuj solankę przez 10 minut. Zamknięte słoiki wypełnione solanką hermetycznie i szybko schłodzone.


marynowane pomidory
Puste miejsca są gotowe!

Ostatnim razem się tego nauczyliśmy szybkie kiszone pomidory.

Smacznego!

» » Pomidory solone na gorąco