Marynowane zielone pomidory w proszku musztardowymW tej klasie mistrzowskiej podzielę się z Wami przepisem na przygotowanie doskonałego preparatu - marynowanych zielonych pomidorów w proszku musztardowym.
Najpierw przestudiujmy listę wszystkich niezbędnych składników, a następnie przejdźmy do procesu gotowania..


składniki na kiszone pomidory
Aby przygotować marynowane zielone pomidory w proszku musztardowym na trzylitrowy słoik, potrzebujemy:
- zielone pomidory - 2 kg,
- proszek musztardowy - 20 gramów,
- sól - 60 gramów,
- cukier granulowany - 1 łyżeczka,
- czarne ziarna pieprzu - 7-10 sztuk.,
- groszek ziele angielskie - 5-7 sztuk.,
- liść laurowy - 3-6 szt.,
- czosnek - 3-4 głowy,
- koperek - 3-4 gałęzie,
- korzeń chrzanu - 1 szt.,
- papryka - 1/4 sztuki.namoczyć chrzan i koperek
Marynowane zielone pomidory, których przepis ze zdjęciem jest przed tobą, nie są trudne do przygotowania. Na początek namocz korzeń chrzanu i zieleninę koperkową w wodzie przez 10-15 minut.


posiekaj chrzan
Opłucz warzywa pod bieżącą wodą. Strząśnij pozostałą wodę. Oczyszczamy korzeń chrzanu z górnej części skóry i kroimy w cienkie plasterki. Ostrą paprykę opłucz i pokrój w cienkie paski.


sortowanie pomidorów
Sortujemy pomidory według dojrzałości. Wybieramy owoce bielone lub brązowe. Wypłucz w zimnej bieżącej wodzie. Pozwól wodzie spłynąć. Na dno przygotowanych czystych suchych puszek nakładamy warstwę zieleni, pieprzu, a na wierzch wlewamy połowę normy proszku musztardowego.


pomidory nadziać czosnkiem
Rozbieramy czosnek na zęby. Zdejmij to. Płukujemy w wodzie. Pokroić w długie plasterki. Na pomidorze, w miejscu zamocowania łodygi, wykonujemy małe nacięcie ostrym nożem. Włóż kawałek czosnku do powstałego otworu.


przygotowanie marynaty
Przygotowane pomidory z czosnkiem włożyć szczelnie do słoika. Gotowanie solanki. Rozpuść sól i cukier w zimnej przegotowanej wodzie. Wszystko dokładnie wymieszaj. Napełnij puszki gotową solanką.


kwaśne pomidory
Zakryj otwartą szyjkę puszki kawałkiem gazy lub bawełnianej tkaniny złożonym w dwóch warstwach. Robimy wgłębienie i wlewamy do niego resztę proszku musztardowego. Zapobiegnie to tworzeniu się pleśni podczas fermentacji pomidorów. Słoik pomidorów kładziemy na palecie, ponieważ podczas fermentacji płyn trochę wypłynie ze słoików. Słoik pomidorów trzymamy w pomieszczeniu w temperaturze pokojowej przez 1-2 tygodnie. Następnie zamykamy słoik plastikową pokrywką i umieszczamy w chłodnym miejscu. Po kolejnych 2 tygodniach marynowane zielone pomidory w proszku musztardowym dojrzeją do końca.


marynowane zielone pomidory, przepis ze zdjęciem
Smacznego!

Spróbuj tego samego koreańskie zielone pomidory.
» » Marynowane zielone pomidory w proszku musztardowym