Musztardowe zielone pomidoryW tym sezonie zbiorów zbiory zielonych pomidorów są bardzo powszechne. Ostatnio coraz częściej spotykam się z takimi przepisami. Co więcej, wszystkie są zupełnie inne sałatki z zielonymi pomidorami, sosy, pomidory marynowane, solone i tym podobne. Oczywiście każdy kawałek jest smaczny na swój sposób. Proponuję zobaczyć, jak można przygotować zielone pomidory z musztardą metodą na zimno. Nawiasem mówiąc, pomidory do marynowania na zimno można wykonać według różnych przepisów.


Składniki

Składniki:
- zielone pomidory - 10 kg,
- czosnek - 3-4 głowy,
- liście chrzanu,
- koper,
- musztarda - 100 gramów,
- liście wiśni.


W przypadku solanki na wiadro wody:
- sól - 1 szklanka,
- cukier granulowany - 2 filiżanki.umyj chrzan i koperek
Po przygotowaniu wszystkich potrzebnych nam składników zaczniemy przygotowywać pyszny preparat. Liście chrzanu i koperek zalać wodą i dobrze spłukać. Wyciągamy i strząsamy pozostałą wodę z zieleni.


myjemy pomidory
Następnie sortujemy zielone pomidory i wybieramy białe lub brązowe owoce. Myjemy je w dużej ilości zimnej bieżącej wody. Prześlijmy owoce do drobnego sita mlm, to tylko durszlak. Odpływ wody.


nasmarować pojemnik musztardą
Dobrze myjemy pojemnik, w którym będą solone nasze zielone pomidory. Oparzemy go wrzątkiem. Następnie dno i ściany pojemnika są grubo pokryte najzwyklejszą musztardą.


włóż do pojemnika
Połóż warstwę zieleni (koper, liście wiśni, liście chrzanu) na dnie beczki lub patelni. Dokładnie ułóż przygotowane pomidory. Posyp je obranym czosnkiem, umytymi liśćmi wiśni i koperkiem. Przygotujmy solankę. Aby to zrobić, rozpuść sól i granulowany cukier w zimnej wodzie. Dokładnie wymieszaj, aż sól i cukier całkowicie się rozpuszczą. Następnie napełnij pojemnik wypełniony pomidorami gotową zimną solanką. Kładziemy koło z ładunkiem na górze. Pomidory zostawiamy w temperaturze pokojowej na około 2-3 dni. Czekamy, aż rozpocznie się proces fermentacji. Następnie przenosimy pojemnik w chłodne miejsce. Pobieramy próbkę.


Musztardowe zielone pomidory
A teraz odważnie oświadczam, że nasze przygotowanie na zimę z zielonych pomidorów musztardowych jest gotowe! Spróbuj też gotować koreańskie zielone pomidory, jest też smaczny i prosty. Smacznego!

Zobacz podobne przepisy

» » Musztardowe zielone pomidory