Zielone pomidory marynowaneTym razem zasugeruję Ci użycie zielonych pomidorów, które wydają się bezużyteczne. I nie tylko ich używaj, ale przygotuj z nimi bardzo smaczny przedmiot. Zielone namoczone pomidory nie będą zbędne w zimnych porach, zwłaszcza, że ​​można je stosować do sałatek i pierwszych dań oraz jako przekąska.
Czy kiedykolwiek gotowałeś zielone pomidory pusty? Jeśli nie, to zapraszam do zrobienia tego już teraz. Więc zacznijmy.


Składniki

Składniki:

- zielone pomidory - 4,5 kg,
- czosnek - 350 gramów,
- pietruszka - 50 gramów,
- koperkowe zielenie - 50 gramów,
- estragon - 50 gramów,
- woda - 5 l,
- sól - 35 gramów,
- liście porzeczki i wiśni,
- czarne ziarna pieprzu - 15 sztuk.moje zielenie
Składniki są gotowe, pozostaje tylko rozpocząć samodzielne przygotowanie. Więc zaczynamy? Koper, pietruszkę, estragon oraz liście porzeczki i wiśni namoczyć w zimnej bieżącej wodzie przez około 10 minut. Wypłucz pod bieżącą wodą i pozwól jej spłynąć.


sortowanie pomidorów
Następnie bierzemy pomidory. Sortujemy pomidory. Wybieramy owoce jasne lub brązowe. Dokładnie wypłucz, umieść na sicie w celu spuszczenia wody.


pokrój pomidory
Przetnij przygotowane pomidory na pół, nie docierając do końca. Obierz czosnek. Płuczemy i przepuszczamy przez czosnek. Drobno posiekaj pietruszkę i koperek ostrym nożem. Wymieszaj czosnek z ziołami. Sos czosnkowy jest gotowy. Teraz nadziewaj pokrojone pomidory łyżeczką. Połóż około pół łyżeczki na pomidorze.


dodaj i wlej solankę do beczki
Przygotujmy pojemnik do solenia. Aby to zrobić, dobrze wypłucz beczkę wodą. Oparzemy go wrzątkiem. Wysuszyć i ułożyć na dnie gęstą warstwą liści wiśni, porzeczek i estragonu. Nadziewane pomidory wkładamy do beczki. Dodaj czarne ziarna pieprzu. Na wierzchu przykryj pomidory ziołami. Gotowanie solanki. Aby to zrobić, rozpuść sól we wrzącej wodzie. Gotuj solankę przez około 10 minut. Potem to schładzamy. Napełnij beczkę pomidorów przygotowaną solanką. Przykryj kółkiem. Ustawiamy ładunek na górze i utrzymujemy pomidory w temperaturze pokojowej przez 3-4 dni. Następnie wyjmujemy beczkę w chłodne miejsce. Może to być piwnica lub piwnica.


zielone pomidory marynowane
Zielone kiszone pomidory są gotowe na zimę! Smacznego! Spróbuj też gotować zielone pomidory z gorczycy, według tego przepisu są aromatyczne i bardzo smaczne.

» » Zielone pomidory marynowane