Domowe kiszone pomidory w torbie - przepis na marynowanie pomidorów z burakami.

Solone pomidory w torbie

Jeśli zimą lubisz ucztować na pomidorach z kiszonej kapusty beczkowej lub zebrałeś spore zbiory pomidorów i chcesz szybko i łatwo przygotować je na zimę, przedstawiam twojemu dworowi prosty przepis na domowe marynowanie pomidorów z burakami. Solenie odbywa się nie w beczce lub puszce, ale bezpośrednio w plastikowej torbie.

Składniki: piment, Liść laurowy, liście wiśni, liście porzeczki, gorzka papryka, pomidor, buraczany, seler, Sól, koper

Jak prawidłowo marynować pomidory na zimę.

Zdjęcie: pomidory

Wybrane pomidory o średniej dojrzałości, bez wad (pęknięć, plam, uszkodzeń) należy umyć.Przygotujemy i umyjemy również różne pikantne zioła: gałązki selera i kopru, liście wiśni i porzeczki.

Oddzielnie musisz posiekać obrane buraki cukrowe. Ona, podobnie jak marchew, jest dodawana do solenia, aby opóźnić procesy utleniania i zapobiec peroksydacji pomidorów.

Wszystkie przygotowane przez nas wcześniej produkty należy włożyć do woreczka foliowego, naprzemiennie warstwami w tej kolejności: zielenie, pomidory, znowu zielenie, posiekane buraki i pomidory, wierzchnia warstwa musi być zielenią.

Tak wypełniony worek należy ciasno zawiązać i umieścić w tubie lub pudełku.

Po dwóch dniach wlej mieszankę warzyw do torebki z gotowaną solanką.

Proporcje solanki: na 1,5 litra wody - 100 gramów soli i przypraw do smaku.

Do solanki należy wziąć wodę, około połowy pojemności worka, rozpuścić w niej sól, dodać liście laurowe, dwa rodzaje papryki gorzkiej i ziela angielskiego (groszek), gałązki kopru. Ugotuj wszystko.

Schłodzoną solankę należy przefiltrować przez 2 warstwy gazy i przelać do worka z naszym blankiem, który należy mocno związać.

Kiszonki usuwamy na zimno. Pomidory będą w pełni gotowe za półtora miesiąca..

Tak przygotowane pomidory solone z burakami są smaczne i ostre. Zimą zmielone nadają się do przeróżnych sosów i dressingów do zup..


Zobacz podobne przepisy

» » Domowe kiszone pomidory w torbie - przepis na marynowanie pomidorów z burakami.