Faszerowana papryka z kapustąWiele gospodyń domowych ma swoje sekrety gotowania tego czy tamtego przygotowania do zimy. Najczęściej tajemnice półfabrykatów dotyczą takich powszechnych szwów, jak pomidory, pomidory we własnym soku, ogórki i tym podobne..
Ale dzisiaj powiem ci jak toczę paprykę nadziewaną kapustą na zimę, przepis ci się spodoba, jestem pewien.
Ale, jak zawsze, najpierw przestudiujmy listę wszystkich składników..


Aby przygotować paprykę nadziewaną kapustą na zimę, potrzebujemy
Aby przygotować paprykę nadziewaną kapustą na zimę, potrzebujemy:
- kapusta,
- ocet 5% stężenie,
- Sól,
- Liść laurowy,
- Kminek,
- piment.Skórka pieprzu
Gotowanie zaczynamy od słodkiej papryki. Posortuj paprykę. Wybieramy dojrzałe, grubościenne owoce. Pieprz myjemy pod bieżącą zimną wodą. Wrzuć do drobnego sita lub durszlaka. Pozwól wodzie spłynąć. Odcinamy łodygi i usuwamy nasiona. Ponownie wypłucz paprykę z pozostałych nasion.


blanszować pieprz
Zanurz obraną paprykę we wrzącej wodzie. Blanszuj owoce przez około 3-5 minut. Następnie wyjmij pieprz i spłucz w zimnej wodzie.


pokrój kapustę w cienkie paski
Następnie przygotuj mięso mielone. Oczyszczamy kapustę z górnych liści. Pokroić na dwie części. Usuń pień i pokrój kapustę w cienkie paski. Następnie na podstawie 1 kg posiekanej kapusty bierzemy 40 gramów soli i 0,5 szklanki octu o stężeniu 5%, robimy roztwór. Dodaj do kapusty. Wszystko dobrze wymieszaj i trzymaj kapustę na jeden dzień. Następnie należy wycisnąć powstały sok z kapusty i dodać do niego 2 gramy kminku. Nadzienie jest gotowe.


Napełnij paprykę gorącą marynatą
Przygotowaną, blanszowaną paprykę nadziewamy mielonymi warzywami. Na dno każdego przygotowanego suchego i czystego słoika połóż liść laurowy i dwa groszki ziela angielskiego. Faszerowaną paprykę wkładamy do słoików. Wypełnij marynatą. Przygotowujemy marynatę w ilości 1 litra wody, potrzeba 30 gramów soli i 100 gramów 5% octu. Wlej wodę do rondla. Doprowadźmy to do wrzenia. Dodaj sól i mieszaj, aż do całkowitego rozpuszczenia. Następnie wlej ocet i gotuj roztwór przez kolejne dwie minuty. Więc co wtedy? Marynata jest gotowa. Napełnij napełnione słoiki gorącą marynatą. Zakrywamy je pokrywkami i umieszczamy w garnku z gorącą wodą do sterylizacji. Sterylizujemy słoiki przez 25-30 minut. Po przetworzeniu zamykamy je i zamrażamy..


Papryka faszerowana kapustą
A gdy brzegi ostygną, wyślemy je do magazynu we właściwym miejscu, w którym mogą stać do zimy. Pamiętaj, aby przygotować i pieczona papryka na zimę, to także prosta i bardzo smaczna przekąska. Smacznego!przepis na paprykę faszerowaną kapustą
» » Faszerowana papryka z kapustą