Marynowane zielone pomidory

Super szybko przepis na zielone marynowane pomidory najbardziej nadaje się na koniec lata, kiedy świeże warzywa są już dużo nudne, a marynaty i marynaty nie są jeszcze podawane. Ponadto na krzaku wciąż jest dużo niedojrzałych owoców. Przepis jest szczególnie dobry, ponieważ pomidory szybko się gotują i, co bardzo ważne, są równomiernie nasączone nadzieniem z marynaty. Dlatego po spożyciu nie można ich odróżnić od zielonych pomidorów w puszkach, które stały i dojrzewały przez miesiąc..

Marynowane zielone pomidory

Marynowane zielone pomidory na zimę według szybkiej receptury są gęste, elastyczne, nie tracą kształtu. Mają przyjemny smak marynowany z kwaśno-słonym odcieniem i aromatem..Składniki na jeden litr puszki:

  • 7-8 małych pomidorów (około 6 cm średnicy);
  • 3-4 liście laurowe;
  • 3 groszki czarnego i ziela angielskiego;
  • 2 ml esencji octu 70%;
  • 20 g cukru pudru;
  • 25 g soli;
  • 200 ml wody.

Pomidory na zimę wypłukany, złożony do głębokiej, dużej miski i zalany wrzącą wodą. Po 30 sekundach woda jest spuszczana. Pomidory przecina się na pół, a punkt mocowania łodygi jest z nich odcinany. Nie trzeba kroić małych pomidorów.

Marynowane zielone pomidory

Przygotowane pomidory są układane w słoik. Wypełniony wodą. Następnie woda jest spuszczana na patelnię. Jest to konieczne, aby jak najdokładniej zmierzyć wymaganą objętość wody. Sól, pieprz, liść laurowy wkładamy do osuszonej wody i wszystko gotujemy. Marynatę gotuje się przez 3 minuty. Następnie wyjmuje się go z pieca i schładza do temperatury pokojowej. Esencję octową dodaje się do już schłodzonego nadzienia marynatowego i wraz z całą zawartością (liście i paprykę) wlewa się do słoika z zielonymi pomidorami. W razie potrzeby można uzupełnić wodę. Marynowane pomidory wyjęty w ciemne miejsce i będzie gotowy w dzień po przechowywaniu w temperaturze około 200C (lub za dwa dni - w lodówce).

Marynowane zielone pomidory

Ten przepis można wykorzystać do gotowania marynowane zielone pomidory z czosnkiem. Wtedy przystawka okaże się bardziej ostra i pikantna..


Zobacz podobne przepisy

» » Marynowane zielone pomidory