Marynowane pomidory z aspiryną. Przepis ze zdjęciem

Aby przygotować marynowane pomidory z aspiryną, potrzebujemy:
Pomidory
4 łyżki cukru
2 łyżki soli
1 kieliszek octu (80 gram - 6%)
Słodka papryka
Gorzka papryka (do smaku)
Przyprawa
1 tabletka aspiryny (na jedną puszkę)
Tego lata postanowiłem spróbować zamknąć pomidory w nowy sposób. Do tego wybrałem małe, okrągłe, dojrzałe, ale nie miękkie pomidory. Przejrzałe rozmazają się i nie będzie można ich wyjąć ze słoika. Następnie przygotowałam paprykę, wyjąłam nasiona i pokroiłam je na talerze, obierałam i potarłam marchewki.


Banki wystarczy dobrze umyć, ale sterylizacja nie jest konieczna. Następnie na dno słoika ułożyć 3-4 groszki ziela angielskiego, liście laurowe, startą marchewkę, ząbek czosnku (można też dodać liść porzeczki lub maliny, ale kto to lubi). Teraz kolej na pomidory, układamy je na środku puszki. Na pomidory połóż małą pęczek pietruszki, zielony koperek i gałązkę kopru włoskiego. Tutaj również wkładamy wcześniej przygotowaną słodką paprykę i połowę gorzkiej papryki (mamy ją niezbyt gorzką). Słoik napełniamy po brzegi pomidorami.

Marynowane pomidory


Następnie należy przygotować solankę, którą polewamy pomidory. Aby to zrobić, weź rondel i wlej do niego 3 litry wody (powinno wystarczyć na dwie 3-litrowe puszki). Doprowadź wodę do wrzenia, dodaj 4 łyżki cukru, 2 łyżki soli, 1 szklankę octu. Niech solanka lekko ostygnie.
Nie zapomnij włożyć tabletki aspiryny do każdego słoika z pomidorami. Napełnij słoiki gotową ciepłą solanką. Zwijałem puszki z żelaznymi wieczkami, ale można je też zamknąć nylonowymi. Pomidory są gotowe, od razu umieszczamy je w piwnicy.


Zobacz podobne przepisy

» » Marynowane pomidory z aspiryną. Przepis ze zdjęciem