Kawior z cukinii z pomidorami

Pod koniec lata cukinia masowo dojrzewa w ogrodach - tak zdrowe i smaczne warzywa. A miłośnicy wszelkiego rodzaju przekąsek z cukinii zaczynają je przygotowywać do przyszłego użytku. Jedną z najpopularniejszych metod zbioru jest gotowanie kawioru z cukinii. Niewiele osób wie, że kawior do squasha jest nie tylko kupowany, ale także dość łatwy do przygotowania w domu..
Jednocześnie smak potrawy okazuje się nie gorszy, a częściej nawet lepszy niż sklepowy. Rzeczywiście, dzięki domowej konserwacji możemy niezależnie dostosować konsystencję, stopień włączenia soli i cukru. I oczywiście możemy to powiedzieć z całą pewnością przepis na kawior do squasha na zimę zawiera tylko naturalne produkty, bez konserwantów.

Nie jest już dla nikogo tajemnicą, że w sklepie kawiorowym często znajduje się mus jabłkowy. I dzięki temu zyskuje nieco inny smak. Jak naturalne domowe kawior do squasha na zimowy przepis z pomidorami, teraz powiemy ci szczegółowo.

Kawior z cukinii z pomidorami

Przepis na kawior z cukinii z pomidoramiJak więc gotuje się kawior z cukinii? Najpierw wybiera się 3-4 średniej wielkości cukinię. I tyle samo marchewek i cebulek. Wszystkie te warzywa kroi się w małe kostki i układa w wystarczająco głębokiej misce. Im grubsze dno naczynia do gotowania, tym wygodniej będzie gotować w nim kawior. Następnie odpowiednio dobrane potrawy z pokrojonymi warzywami kładzie się na kuchence na małym ogniu i warzywa duszone, upewniając się, że się nie przypalą.

Kawior z cukinii z pomidorami

Dusić warzywa przez co najmniej godzinę. Następnie dodaje się do nich czosnek (kilka goździków) i pietruszkę (lub inne zioła). Następnie dodaj granulowany cukier, sól do smaku, mielony czarny pieprz, 100 ml oleju roślinnego i 3 łyżki. koncentrat pomidorowy. Wszystko jest mieszane, a proces duszenia trwa przez kolejne 1,5-2 godziny, bez przerwy. Znakiem tego, jak określić stopień gotowości kawioru, będzie moment, w którym praktycznie nie ma wody w warzywach (paruje).

Gotową masę należy lekko ostygnąć i rozgnieść lub ugniatać (blenderem, maszynką do mięsa lub po prostu zgniatać) do uzyskania papkowatej masy. Następnie posiekaną masę warzyw umieszcza się w sterylizowanych szklanych słoikach, przykrywa pokrywkami i przesyła do łaźni wodnej na około 30 minut w celu sterylizacji. Po puszce można ją zamknąć metalowymi pokrywkami.

A teraz pokażemy Ci jeszcze jeden przepis ”Kawior z cukinii z pomidorami”. Zasada jego przygotowania jest taka sama jak w powyższym przepisie, z wyjątkiem obecności dwóch dodatkowych składników: cebuli i marchwi.. Kawior z cukinii z majonezem z tymi komponentami stanie się jeszcze lepszy i bogatszy. Tuż przed dodaniem marchewki i cebuli do innych warzyw do gulaszu, należy je najpierw smażyć na oleju roślinnym, każdy osobno.

Kawior z cukinii z pomidorami

Teraz kawior jest gotowy! Teraz znasz co najmniej dwa przepisy ”Kawior z cukinii z pomidorami na zimę”. Można je ugotować tak, by później - zimą - cieszyć się ich przyjemnym smakiem. Gotuj i pomóż! Smacznego!


» » Kawior z cukinii z pomidorami