Adjika surowa

Jako jedna z odmian aktów adjika Przepis "Adjika raw". Cała jego wyjątkowość polega na tym, że nie jest gotowana, a tym samym główne nuty smakowe nie są w nim „zabijane”: aromat czosnku i ostrość pieprzu. W gotowanym naczyniu nie są tak wyraźne, lekko wygładzone. A surowa adżika pozwala zafundować sobie oryginalny smak, który nie został utracony w drodze od początku gotowania do momentu podania..

Adjika surowaNa przepis adżika pomidorowa surowe, trzeba przygotować pomidory, gorzką paprykę, cebulę, czosnek, słodką paprykę, ocet, sól i rafinowany olej słonecznikowy. Każdy składnik dobierany jest wyłącznie na podstawie indywidualnych preferencji smakowych, tym samym bezpośrednio dostosowując smak potrawy (bardziej ostry lub delikatniejszy, kwaśny lub lekko słodki). Ponadto niektóre elementy można w ogóle pominąć. Na przykład cebula lub papryka.

Adjika surowa

Pomidory są wybierane i razem z cebulą, papryką i czosnkiem są 1-2 razy obracane w maszynce do mięsa. Do powstałej masy dodaje się ocet (można go zastąpić esencją octu, po prawidłowym obliczeniu dawki), solą i rafinowanym olejem. Wszystko jest dobrze wymieszane i przelane do pasteryzowanych słoików. Surowy pomidor adjika nie podlega obróbce cieplnej. Dlatego puszki z nim są przechowywane tylko na zimno i można je zamknąć plastikowymi pokrywkami..

Adjika surowa

Aby uzyskać przyprawy i pikanterię, możesz również wkręcić chrzan w adjika. Surowa adżika z chrzanem zamknięte i przechowywane w ten sam sposób. W ogóle, "Adjika. Przepis na zimę»Można poprawić na swój sposób, dodając lub usuwając niektóre komponenty. Najważniejsze jest to, że w rezultacie danie będzie pasować do Twojego gustu i tych, dla których je przygotowujesz. I nawet jeśli nie odbywa się to zgodnie ze wszystkimi zasadami, ale ile przyjemności przyniesie stosowanie smacznego, pikantnego i aromatycznego preparatu.


» » Adjika surowa