Przepis na pomidory pomidorowe

Istnieje wiele kontrowersji i nieporozumień dotyczących tradycyjnego przepisu na Adżikę. Czy wkładają do niego pomidory? A co z ziarnami orzecha włoskiego? Odpowiedź jest łatwa do znalezienia: najlepszy przepis to prawdopodobnie ten, który dobiera się metodami eksperymentowania i doboru składników do indywidualnych upodobań. Problem rozwiązuje również dodatek pomidorów. Każdy Przepis Adjika z pikantnym pomidorem może być zmienione.

Przepis na pomidory pomidorowe

Przepis "Adjika z pomidora"

 Adjika z pomidora przygotowane z następujących produktów:

  • 2 kg pomidora;
  • 300 g ostrej papryki;
  • 100 g czosnku;
  • 30 g chmielu-suneli;
  • sól gruboziarnista.


(Zastosowanie drobnej soli nie pozwala na przechowywanie potrawy wystarczająco długo. Szybko się psuje. I nie nadaje się do przechowywania na zimę).

Przepis na pomidory pomidorowe

Pomidory są podawane w maszynce do mięsa wraz ze skórką.

Gorzką paprykę oczyszcza się z nasion i łodyg. I zwoje z pomidorami.

Do jednorodnej masy pomidorowo-paprykowej dodajemy czosnek wyciskany w prasie czosnkowej, suszoną przyprawę i sól (ilość tej ostatniej zależy od osobistych preferencji - ale nie mniej niż 2 łyżki).

Zgodnie z zasadami adjika powinna być dość słona. Dlatego sól wlewa się w porcjach etapami. Kiedy sól przestaje łatwo rozpuszczać się w adjice, oznacza to, że została już nią nasycona.

Zwolennicy pikantnych orientalnych potraw mogą dodać szafran do adjiki. Co jeśli adjika jest przygotowany do zamierzonego celu (do mięsa lub do duszenia warzyw), wtedy seler i warzywa nie staną się w nim zbędne.

Przepis na pomidory pomidorowe

Czy jest więc jakaś różnica w przygotowywaniu Adżiki ?! Najważniejsze, że jest smaczny. Gospodynie domowe kierują się tym w swoich przepisach, często robiąc własne. Adjika jest łagodna (lekka), z koncentratem pomidorowym, skrobią, słodką papryką, chrzanem i innymi składnikami. Aby przygotować przekąski Adjika, możesz użyć przepis na zdjęcie „Adjiki z pomidora”.


Zobacz podobne przepisy

» » Przepis na pomidory pomidorowe