Konserwacja ogórków i pomidorów

W sekcji konserwacja ogórków i pomidorów - przepisy kulinarne,  Chcę opowiedzieć o jednym ciekawym i bardzo smacznym przepisie, którego nauczyła mnie moja ukochana babcia.

Konserwacja ogórków i pomidorów

więc, konserwacja ogórków i pomidorów na zimę w żelatynie.

Potrzebujemy: 5 kilogramów dojrzałych pomidorów i ogórków, 4 kilogramy papryki, 7 dużych cebul, liście laurowe, goździki, czarne ziarna pieprzu, a do marynaty 2 litry zimnej wody, 120 gramów soli kuchennej, 120 gramów cukru pudru, 200 miligramów dziewięciu procent ocet i 3 łyżki żelatyny.Dla naszej ochrony, jak dla każdego przetwory z warzyw, owoce lub jagody, dobrze umyj słoiki i wysterylizuj. Następnie na spód każdego ułóż małą cebulę pokrojoną w krążki, kilka liści laurowych, goździk, kilka groszków czarnego pieprzu.

Wszystkie inne warzywa (pomidory, ogórki, papryka), należy umyć i pokroić w kółka, środek pieprzu oczyścić nasionami. Następnie ułóż pokrojone warzywa warstwami w słoikach do samej góry i przystąp do przygotowania marynaty na bazie żelatyny.

Konserwacja ogórków i pomidorów

W tym celu żelatynę, sól, cukier i ocet rozcieńczyć w zimnej wodzie i gotować przez kilka minut, po czym natychmiast zalać przygotowaną marynatą zawartość puszki.

Następnie słoiki z warzywami należy sterylizować przez 1 godzinę i zwinąć blaszanymi pokrywkami lub szczelnie zamknąć winem.

Nasz dona ratowanie ogórków i pomidor - zakończone.

Taką konserwację należy przechowywać w chłodnym pomieszczeniu obok innych domowe szycie.


Zobacz podobne przepisy

» » Konserwacja ogórków i pomidorów