Zielony adjika

Domowe preparaty dosłownie ratują nas zimą! Szanuj i chwal tych, którzy regularnie ulepszają różne przepisy i wymyślają nowe pyszne przetwory warzywne. Ale nie każdy może samodzielnie stworzyć nowe danie, ale z łatwością powtórzyć coś stworzonego przez kogoś. Dlatego każda gospodyni ma tak wiele przepisów na wszelkiego rodzaju puste miejsca! I w tym ulubione produkty warzywne wszystkich, które koniecznie zawierają adżikę.
Adjika, gotowana w domu, smakuje niesamowicie. A czasami miło jest po prostu posmarować je chlebem. Oczywiście nie mówimy o prawdziwej abchaskiej adżice, ale o jej interpretacjach. Na przykład zielona adżika na zimę z niedojrzałych pomidorów. Wszyscy kojarzą tę orientalną przyprawę z czerwonym kolorem i ostrym smakiem, jaki nadaje jej gorzka papryka. Kuchnia rosyjska wprowadziła własne poprawki, urozmaicając przepis na swój własny sposób. Teraz domowej roboty adjika często zawiera pomidory, chrzan, słodką paprykę, cukinię, a nawet suszone śliwki. Składniki zależą bezpośrednio od wyobraźni eksperymentalnego kulinarnego specjalisty.Zielony adjika

Adjika z zielonych pomidorów to nie tylko przyprawa, ale także ciekawa samodzielna przystawka do każdego drugiego dania. Ugotowanie adziki zajmie trochę czasu, ale na pewno będzie wymagane przygotowanie termiczne. Aby więc przygotować przepis na „Zieloną adżikę na zimę” należy przygotować:
- 3,5-4 kg zielonych pomidorów,
- 0,2 kg gorzkiej papryki,
- 0,5 kg dojrzałych pomidorów i papryki,
- 0,3 kg czosnku,
- marchewki i jabłka do smaku,
- 50 ml oleju roślinnego,
- 150 g grubej soli,
- 50 g chmielu przyprawowego-suneli,
- duża pęczek kopru,
- bazylia i pietruszka do smaku.
Zielone pomidory są myte i krojone na małe kawałki. Dolna część jest usuwana z każdego owocu (miejsce, w którym przyczepia się ogon). Aby w rezultacie adżika była bardziej miękka i jednolita, pomidory należy parzyć wrzącą wodą i obrać. Aby usunąć z nich nadmiar goryczy, należy je posypać solą i pozostawić w spokoju na 5-6 godzin - sok, który uwalnia się w tym czasie, jest odsączany.

Zielony adjika

Ponadto do zbioru przygotowywane są inne warzywa. Do smaku dodaje się marchewki i obrane jabłka. Papryka i dojrzałe pomidory zmiękczą smak potrawy. Podczas przetwarzania papryczki chili należy zachować szczególną ostrożność i przestrzegać środków ostrożności. Ostra papryka uwalnia olejki eteryczne, które mogą powodować poważne podrażnienia błon śluzowych, a nawet skóry. Wszystkie składniki są kilkakrotnie obracane w maszynce do mięsa, aż do uzyskania masy o konsystencji pasty, a następnie przenoszone do emaliowanego rondla lub miski. Zielone pomidory są oddzielnie przewijane w maszynce do mięsa lub siekane w blenderze i aż do zmieszania z warzywami.

Zielony adjika

Do masy warzywnej dodaje się olej roślinny, gruboziarnistą sól i przyprawę chmielowo-suneli. Wszystko jest dokładnie wymieszane, aż sól się rozpuści. I dopiero potem możesz położyć zielone pomidory. Adjika bez gotowania gotować na wolnym ogniu przez godzinę na umiarkowanym ogniu, nie zapominając o zamieszaniu. I 2-3 minuty przed końcem gotowania wkłada się do niego posiekane warzywa. Gotową przekąskę usuwa się z ognia i układa w wysterylizowanych słoikach, które są natychmiast zwijane. Receptura „Green Adjika” jest przechowywana w spiżarni lub piwnicy i doskonale wytrzymuje w temperaturze pokojowej nawet przez całą zimę.
» » Zielony adjika