Jak zamrozić sos barszczowy na zimęMrożony sos barszczowy na zimę można skomponować z dowolnych warzyw. Oferujemy naszą własną wersję. Jeśli lubisz pyszny barszcz ze świeżych warzyw, skróć czas gotowania co najmniej trzykrotnie, przygotowując mieszankę barszczową na zimę. Zamrozimy miksturę, dzięki czemu zachowamy smak i aromat świeżych warzyw..


Składniki
Składniki:
- papryka-
- pomidor-
- marchewka-
- buraczany.posiekaj pieprzLiczba składników nie jest określona celowo, każdy ma swoje preferencje. Ilość pobranych składników widać na zdjęciu. Ilość dressingu do barszczu, który okazał się, zapakowałam w saszetki, wystarczy mi trzykrotnie ugotować barszcz.

Jak więc zamrozić sos barszczowy na zimę.

Opłucz paprykę, usuń łodygę, wytnij nasiona i usuń ścianki działowe. Wypłucz ponownie, aby nie pozostały żadne nasiona. Pokrój w drobną kostkę. Paprykę można zabrać w dowolnym kolorze. Najlepiej jest wziąć paprykę.


trzy marchewki
Marchewki obrać i zetrzeć na grubej tarce. Dodaj do posiekanej papryki.


trzy buraki
Obierz buraki i zetrzyj na grubej tarce. Ułóż z marchewką.


zmielić pomidory
Pomidory można obrać. Zagotuj wodę, zrób przekrój skórki każdego pomidora i zanurz każdego pomidora we wrzącej wodzie na 30 sekund. Za pomocą noża pomidory obrać ze skórki, usunąć szypułkę i posiekać blenderem. Nie możesz usunąć skórki, zmielić ją blenderem. Tutaj dla amatora. Do mieszanki barszczowej dodaj przecier pomidorowy.


mieszać
Dobrze wymieszaj, aby równomiernie rozprowadzić warzywa.


pakować w torebki do zamrażania
Przygotuj saszetki strunowe do zamrażarki. Musisz włożyć jedną porcję mieszanki barszczu do jednej torebki. Do przyrządzenia barszczu możesz wziąć jednocześnie dwie torby. Najważniejsze jest to, że torbę z mieszanką warzyw należy otworzyć tylko raz. Umieść warzywa w torebce i wyciśnij powietrze. Im mniej powietrza, tym szybciej warzywa zamarzną. Im szybciej zamrażają, tym więcej witamin zatrzymają. Możesz użyć trybu szybkiego zamrażania, jeśli Twój model zamrażarki go ma. Lub możesz po prostu ustawić minimalną temperaturę. Zamrażanie następuje najszybciej na górnej półce zamrażarki. Nie układaj worków jeden na drugim, układaj je w jednym rzędzie w niewielkiej odległości. Pomoże to w szybszym zamarzaniu mieszanki warzywnej. Następnie, gdy zamrożony sos barszczowy jest już całkowicie zamrożony, złóż go, jak chcesz.


Mrożony barszcz na zimę
Przechowywać w temperaturze poniżej -18 ° C przez rok. Dodać do barszczu 20 min przed gotową zupą, po ugotowaniu barszcz pozostawić pod przykryciem do zaparzenia 15 min.
Sprawdź inne opcje bardzo smaczny dressing do barszczu.
» » Jak zamrozić sos barszczowy na zimę