Jak gotować barszcz połtawski

Kwestia przygotowania pierwszych dań zawsze zajmuje gospodynie domowe, ponieważ te obfite i smaczne dania lubią wszyscy domownicy. Dlatego wszyscy są zainteresowani, jakie zupy można zrobić z grzybów, mięso lub warzywa.Jak gotować barszcz połtawski

Dziś przedstawimy Ci oryginalny przepis barszcz z połtawy. Zwracamy uwagę na to, że na pewno trzeba nauczyć się robić pierogi, bo do nich podaje się barszcz połtawski.
Tradycyjnie podane Barszcz gotowany w bulionie z gęsi, kurczaka lub kaczki, dlatego najpierw trzeba go ugotować. Wyjmij mięso, zdemontuj. Do przygotowania barszczu użyj 1,5 l bulionu po odcedzeniu.
1-2 średnie buraki pokroić w cienkie plasterki, średnią marchewkę w cienkie plasterki, 4 ziemniaki w kostkę, a cebulę w małą kostkę. 250 g kapusty pokroić w warcaby. Pokrój 3 pomidory w kostkę.
Buraki przełożyć na patelnię z olejem roślinnym, dodać łyżeczkę cukru i kilka posiekanych pomidorów. Smażyć, a następnie dodać trochę bulionu i gotować na wolnym ogniu, aż buraki będą w pełni ugotowane pod pokrywką.
Podsmaż cebulę przez kilka minut na innej patelni, dodaj do niej pokrojoną marchewkę, trzymaj do smażenia, a następnie dodaj posiekanego pomidora. Smaż wszystko jeszcze przez kilka minut.
Do wrzącego bulionu dodać ziemniaki, a po 3-4 minutach kapustę i gotować 10-15 minut na bardzo wolnym wrzeniu. Dodać zrumienioną zawartość drugiej patelni i gotować barszcz, aż kapusta będzie powoli ugotowana. Na sam koniec dodać buraki z pomidorami, posolić do smaku, gotować barszcz, zdjąć z ognia i zaparzać przez pół godziny pod przykryciem.
Będziesz także zainteresowany wiedzą, jak się przygotować Zupa z klopsikami.
» » Jak gotować barszcz połtawski