Barszcz w puszkach na zimę

Latem pasjonuje nas najróżniejsza ochrona, na przykład zbiory słodkie ogórki konserwowe, pomidory, cukinia, różnorodne słodkie przetwory. Zwracamy uwagę na przepis na konserwę barszcz na zimę - choć jest to bardzo pracochłonne, na pewno nie pożałujesz czasu i wysiłku, bo zimą cała Twoja rodzina będzie cieszyć się daniem o wspaniałym smaku.
Oczywiście przeciwnicy tej metody mogą zauważyć, że zimą jest też kapusta i buraki, którym mogą się sprzeciwić, że nie ma takich soczystych pomidorów i aromatycznej bułgarskiej papryki. Dodatkowo dzięki temu preparatowi proces gotowania barszczu zimą jest znacznie przyspieszony i uproszczony..

Barszcz w puszkach na zimę

5 kg pomidorów i 2 kg cebuli przewinąć w maszynce do mięsa, 2,5 kg zwykłej białej kapusty drobno posiekać, 2 kg buraków i marchwi zetrzeć na tarce, 2 kg papryki pokroić w paski. Połącz przygotowane warzywa z 0,5 litra oleju roślinnego, szklanką cukru i pół szklanki soli.
Barszcz gotujemy godzinę, dodajemy 5 minut przed końcem gotowania sos na barszcz na zimę liść laurowy, czarne ziarna pieprzu i posiekane zioła (koperek i pietruszka).
Sam proces puszkowania przebiega następująco: do barszczu należy dodać 175-185 ml 9% octu, wlać do wcześniej wysterylizowanych słoików i zwinąć pokrywkami.
A oto przepis na barszcz zimowy: zagotuj 3 litry wody, pokrój ziemniaki w kostkę i gotuj do miękkości, następnie wlej 1 litr sos na barszcz na zimę i gotuj tylko przez 5 minut.
» » Barszcz w puszkach na zimę