Barszcz na zimę

Wiele gospodyń domowych tak pasjonuje się gotowaniem różnych fok owocowo-warzywnych, że udaje im się nawet zamknąć barszcz w słoiku na zimę - przygotowanie takiego planu jest bardzo wygodne w gospodarstwie domowym, wystarczy tylko otworzyć odpowiedni słoik w odpowiednim momencie i szybko przygotować przepyszny pachnący letni barszcz. Nawiasem mówiąc, w ten sam sposób, w oparciu o domowe preparaty, jest przygotowywany i pieprz lecho, gulasz warzywny lub mieszana mieszanka.Barszcz na zimę

Jak więc gotować barszcz na zimę - półfabrykaty w puszkach - przepis i opis krok po kroku. 
Aby ugotować barszcz na zimę w słoiku, będziesz potrzebować następujących składników: 
- dojrzałe pomidory - jeden kilogram-
- małe buraki - trzy kilogramy-
- papryka - jeden kilogram-
- marchewka - jeden kilogram-
- cebula - jeden kilogram-
- pietruszka lub seler - jeden kilogram-
- roślinny olej słonecznikowy - jedna szklanka (dwieście pięćdziesiąt gramów)-
- cukier - siedem łyżek-
- sól (nie jodowana) - trzy łyżki stołowe-
- ocet stołowy - sto pięćdziesiąt gramów-
- woda - dwie szklanki (pięćset gramów)

Barszcz na zimę

Barszcz zimą - preparaty, metoda gotowania. 
Krok pierwszy. Umyj marchewki, obierz, a następnie zetrzyj na tarce do warzyw lub posiekaj maszyną do mięsa, robot kuchenny. 
Krok drugi. Umyj buraki, obierz je, a także zmielić ręcznie na tarce do warzyw lub za pomocą maszynki do mięsa, kombajnu kuchennego. 
Krok trzeci. Na głębokiej patelni lub garnku rozgrzej olej roślinny i zanurz w nim posiekaną marchewkę. Przechodząc na średnich światłach. 
Krok czwarty. Gdy marchewki są smażone, obierz cebulę i drobno posiekaj. 
Krok piąty. Dziesięć minut po rozpoczęciu marchewki dodaj do niej cebulę i gotuj na wolnym ogniu przez kolejne dwanaście minut. 
Krok szósty. Gdy marchewka i cebula są duszone, dodaj posiekane buraki, do nich wodę i kontynuuj gotowanie przedmiotu na średnim ogniu przez kolejne piętnaście minut. 
Krok siódmy. Słodką paprykę umyj, z każdego owocu zdejmij szypułkę, a także rdzeń z nasionami, po czym kroimy je w paski, jak do gotowania Lechon Winter.
Krok ósmy. Dodaj posiekaną słodką paprykę do warzyw, wszystko dokładnie wymieszaj i gotuj na wolnym ogniu na średnim ogniu.. 
Krok dziewiąty. Moje pomidory, odetnij miejsce, w którym była przymocowana łodyga, pokrój wszystko w drobną kostkę i włóż na patelnię z warzywami. 
Krok dziesiąty. Bierzemy przyprawy - sól, pieprz, cukier i dodajemy do przedmiotu obrabianego. Wszystko dokładnie wymieszaj i gotuj na wolnym ogniu przez ostatnie piętnaście minut. 
Krok jedenasty. Oddzielnie przygotujemy pojemnik na nasz blank. Aby to zrobić, szklane słoiki o pojemności 0,5, 0,7 i 1 litra dobrze umyć w gorącej wodzie z sodą (do picia), a następnie sterylizować każdy nad parą lub w piekarniku. 
Krok dwunasty. Dodaj drobno posiekane warzywa do przygotowania barszczu, wymieszaj i natychmiast włóż wszystko do słoików. 
Krok trzynasty. Słoiki zwijamy blaszanymi wieczkami i po ostygnięciu zawijamy je do góry nogami w ciepły koc na kilka dni.

Barszcz na zimę

Przechowuj taki przedmiot jakpapryka w puszkach, należy przechowywać w chłodnym miejscu nie dłużej niż trzy lata.
» » Barszcz na zimę