Pyszny dressing do barszczu z burakami - prosty preparat na zimę

dressing na barszcz z burakami

Sos barszczowy to tylko ratunek dla gospodyni. Warto trochę popracować w okresie dojrzewania warzyw i przygotować kilka słoików tak prostego i przydatnego preparatu. A potem zimą bez problemu szybko zorganizujesz pyszny obiad lub kolację dla swojej rodziny..

Składniki: papryka, cebula, marchewka, pomidor, olej roślinny, cukier, burak ćwikłowy, Sól, ocet winny
Czas do zakładki: Lato, Spadek

Ogromnym plusem takiego blanku jest to, że można używać produktów niespełniających norm. Publikuję mój sprawdzony przepis krok po kroku, z którego korzystam co roku. Szczegółowe zdjęcia procesu gotowania sprawią, że będzie on jeszcze łatwiejszy do zrozumienia i łatwy w przygotowaniu..

Jak zrobić sos barszczowy na zimę

Potrzebujemy więc buraków, marchewki, cebuli, papryki i pomidorów..

dressing na barszcz z burakami

Przede wszystkim zajmijmy się cebulą i marchewką, usmażmy. Cebulę obrać (250 gramów) i pokroić w kostkę.

dressing na barszcz z burakami

Przełożyć na patelnię z dodatkiem 50 mililitrów oleju roślinnego i smażyć na dużym ogniu do uzyskania lekkiej przezroczystości.

Następnie dodaj 600 gramów marchewki do cebuli, obranej i startej na grubej tarce.

dressing na barszcz z burakamiSmażyć razem cebulę i marchewkę, aż marchew nasiąknie w oleju i zmienią kolor na żółto-pomarańczowy.

dressing na barszcz z burakami

Możesz oczywiście nie zawracać sobie głowy smażeniem cebuli i marchewki i po prostu dusić je ze wszystkimi warzywami na raz. Ale nigdy nie pomijam tego etapu przygotowań.

Podczas smażenia będziemy robić inne warzywa.

Buraki - 1,2 kilograma. Myjemy go i obieramy. Trzy na grubej tarce.

dressing na barszcz z burakami

Można oczywiście pokroić w małe paski, ale jest to zbyt męczące.

Umyj słodką paprykę (300 gramów) i odetnij łodygę. Następnie przeciąć każdy strąk na pół i usunąć żyłki i nasiona. Paprykę pokrój w kostkę.

dressing na barszcz z burakami

Pomidory - 600 gramów. Myjemy je, przecinamy na pół, odcinamy łodygę. Następnie pokrój pomidory w dowolne plasterki.

dressing na barszcz z burakami

Teraz łączymy wszystkie warzywa i smażymy.

dressing na barszcz z burakami

Dodaj 120 gramów (6 czubatych łyżek) cukru, 60 gramów (2 czubate łyżki) soli, 100 gramów oleju roślinnego (całkowita objętość oleju roślinnego w obrabianym elemencie to 150 mililitrów, zużyliśmy już 50 mililitrów do smażenia cebuli i marchwi), 60 gram octu 9%.

Wszystko dobrze wymieszaj i pozwól mu parzyć przez 20 minut.

dressing na barszcz z burakami

Warzywa muszą zacząć sok. Wszystkie moje warzywa są soczyste, świeże prosto z ogrodu, więc mój dressing był chwalony przez 10 minut. Podpal patelnię i zagotuj. Następnie zmniejszamy ogień i gotujemy warzywa na wolnym ogniu przez 40 minut, od czasu do czasu mieszając.

Bliżej końca czasu gotowania, sterylizować puszki i wieczka. W słoikach układamy gorący dressing do barszczu z burakami i pozostaje tylko natychmiast zamknąć i zakręcić pokrywkami.

dressing na barszcz z burakami

Nie ma potrzeby dodatkowej sterylizacji przedmiotu obrabianego, ale aby jak najdłużej utrzymać w słoikach maksymalną temperaturę, owijamy je ciepłym ręcznikiem na jeden dzień. Wydajność detalu - 7 półlitrowych słoików.

Przy tak bardzo smacznym dressingu gotowanie aromatycznego barszczu zimą to kwestia pięciu minut. Wystarczy tylko ugotować kapustę, ziemniaki w bulionie mięsnym i dodać zawartość słoika na 5 minut przed końcem gotowania. Cóż, jeśli gotujesz barszcz wegetariański lub chudy, to jeszcze łatwiej go ugotować, a gotowanie zajmie jeszcze mniej czasu. Krótko mówiąc, warto zamknąć pyszny dressing na barszcz z burakami na zimę.


Zobacz podobne przepisy

» » Pyszny dressing do barszczu z burakami - prosty preparat na zimę