Sałatka pieprzowa

Lato już się skończyło, ale gorący sezon dla gospodyń domowych trwa, ponieważ teraz jest czas na gotowanie sałatki na zimę z bakłażana, pomidora lub papryki. Być może najbardziej ulubionym daniem jest tradycyjne lecho - sałatka pieprzowa na zimę.
Konserwy sałatkowe z papryki jest bogaty w wiele receptur z dodatkiem różnych warzyw i przypraw.Sałatka Pieprzowa

Sałatka z pomidorów i papryki
Umyj czerwoną paprykę (4 kg), usuń rdzeń, blanszuj we wrzącej wodzie przez 2 minuty, następnie schłódź w wodzie. Pokrój przetworzoną paprykę w paski. Umyj zielone pomidory (4 kg), pokrój w cienkie plasterki. 2 kg cebuli również pokroić w plasterki, drobno posiekać 400 g selera.
Wymieszaj składniki, dodaj pół szklanki soli, pół szklanki cukru, łyżeczkę zmielonego czarnego pieprzu i ocet. Ubij w sterylnych słoikach. Sterylizuj słoiki w temperaturze 100 stopni (litr - pół godziny).
Sałatka z bułgarskiej papryki
Przewiń pomidory do maszynki do mięsa tak, aby wydajność wynosiła 5 litrów, postaw pojemnik z pomidorami na ogniu i dodaj szklankę cukru, 3 łyżki soli, szklankę oleju roślinnego i ziarna pieprzu. Całą mieszankę należy doprowadzić do wrzenia..
Przygotuj 1,5 kg kolorowej papryki: umyj, odetnij szypułkę i usuń pestki, pokrój w paski. Do gotującego się sosu pomidorowego dodać kawałki papryki, krążki cebulowe (1,5 kg), marchewki (1 kg) i gotować 15 minut od momentu zagotowania.
Przygotowaną sałatkę wlej prosto z ognia do wysterylizowanych słoików. Nie wyłączaj ogrzewania, dopóki ostatnia puszka nie zostanie zwinięta. Odwróć puszki i zawiń je w koc.


» » Sałatka pieprzowa