Zimowe przetwory pomidorowe

Nowością są suszone pomidory preparaty na zimę z pomidorów. Aromatyczne i smaczne, dobrze sprawdzają się zarówno jako dodatek do pierwszych dań, jak i drugich, a także jako samodzielna przekąska. To dzięki ich wyjątkowemu, bogatemu smakowi każde danie, czy to pilaw, pieczeń czy pizza, okaże się smaczniejsze i bardziej wyraziste..

Pomidor w puszkach w ten sposób w zasadzie można zrobić z dowolnych pomidorów. Ale najbardziej odpowiednie są pomidory „kremowe”.

Zimowe przetwory pomidorowe

Przepis preparaty na zimę z pomidorów

Konieczne jest rozpoczęcie gotowania suszonych pomidorów od przygotowania tych warzyw. Pomidory są wstępnie wyselekcjonowane: tylko dojrzałe, niezepsute owoce, średniej wielkości. Są dokładnie umyte i wysuszone..Po pokrojeniu pomidorów na 2 połówki, łyżeczką wyciąga się z nich płynną miazgę i nasiona. Usunięty miąższ można wykorzystać do przygotowania dań głównych lub gazpacho (zupy pomidorowej).

Zimowe przetwory pomidorowe

Następnie blachę do pieczenia wyłożono papierem do pieczenia (lepiej nie używać folii), a przygotowane połówki pomidora układa się na niej gęsto względem siebie. Od góry posypane są oliwą roślinną lub oliwą (lub inną), posypane solą i mieszanką ulubionych ziół (przyprawa) do smaku. Do tego można użyć cząbru, bazylii, pietruszki, rozmarynu, majeranku i mięty..

Blachę do pieczenia z pomidorami umieszcza się w piekarniku nagrzanym do 900 ° C. Drzwiczki piekarnika można pozostawić otwarte dla lepszego odparowania nadmiaru wilgoci. W ten sposób warzywa suszy się przez około 5-8 godzin, sprawdzając je okresowo pod kątem gotowości. Pomidory nie powinny być zbyt suche, w przeciwnym razie stracą swój bogaty smak. Ale nie powinny pozostać wodniste, w przeciwnym razie szybko ulegną pogorszeniu i pogorszeniu. Czas suszenia zależy od grubości miąższu, wielkości warzyw i temperatury podgrzewania pieca..

Zimowe przetwory pomidorowe

Podobny preparaty na zimę z pomidorów dwiema metodami:

1. w plastikowych torebkach w zamrażarce;

2. w lodówce w szklanych słoikach.

Suszone pomidory w zasadzie nie są zachowanie na zimę, i muszą być inaczej przechowywane. Napełnianie nimi słoików nie musi być ułożone zbyt ciasno - warstwami można dodawać czosnek, zioła i dodawać do nich olej roślinny. Podczas przechowywania w zamrażarce plastikowe pojemniki są często używane jako pojemniki..


Zobacz podobne przepisy

» » Zimowe przetwory pomidorowe