Marynowane zielone pomidory na zimęPod koniec sezonu letniego, wraz z nadejściem pierwszych mrozów, w moim ogrodzie często nie są jeszcze dojrzałe zielone pomidory. Oczywiste jest, że trzeba ich gdzieś użyć. Nasze gospodynie domowe przystosowały się do konserwowania i marynowania ich w taki sam sposób, jak czerwone dojrzałe pomidory. Ktoś robi je z adjiką, ktoś po prostu solą, a ja gotuję z przyprawami i esencją octu. Chcę ci powiedzieć, jak robię zielone marynowane pomidory na zimę, prosty przepis pomoże ci powtórzyć zszywanie warzyw.
Pomidory według tej receptury są słodko-kwaśne, chrupiące, pikantne i bardzo smaczne. Taka potrawa wytrzyma doskonale do wiosny, jeśli zostanie bezpiecznie zwinięta w słoiki i sprawdzona, czy w słoiku nie pozostały bąbelki tlenu..

Składniki na 1 litr puszki:
- zielone pomidory - jeśli małe, to 700 gramów, jeśli duże, to 500 gramów,
- chrzan - 2 sztuki,
- koperek - 3 gałęzie,
- czosnek - 5 ząbków,
- sól - 2 łyżki,
- cukier - 2 łyżki,
- czarne ziarna pieprzu - 5 sztuk,
- cebula - 2 cienkie plasterki,
- esencja octowa 70% - 1 łyżka deserowa.niezbędne składniki
Słoiki oparzyć wrzątkiem, a między nimi włożyć chrzan, czosnek, pomidory i gałązkę koperku. Na wierzchu pomidora jeszcze chrzan i czarny groszek i cebula.


połóż chrzan


chrzan


włóż czosnek


włóż pomidory


pomidory w słoiku
Zrobić marynatę: sól, cukier, wodę i zagotować.


przygotować marynatę


dodać sól


Dodaj cukier
Zalać wrzątkiem z marynatą. I zamknij gotowanymi pokrywkami, odstaw na 20 minut. Zdejmij pokrywkę i załóż pokrywkę, aby spuścić płyn i ponownie gotuj marynatę przez 5 minut i wlej do krawędzi słoika. Wlej esencję z octu łyżką deserową.


zalać marynatą


dodaj esencję octu
Zwijamy banki. Przyjrzyj się uważnie, aby w słoikach nie było bąbelków. Zawiń, aby ostygło.
Marynowane zielone pomidory są łatwe w przygotowaniu, ale przez cały rok otrzymasz doskonałą przekąskę w dni powszednie i święta. Radzę również zwrócić uwagę na przepis na gotowanie marynowane pomidory w galarecie, masz dużo smacznych wykrojów.
Smacznego!


zwinąć pokrywkę


gotowe pomidory
Zobacz podobne przepisy

» » Marynowane zielone pomidory na zimę