Marynowane zielone pomidory bez sterylizacji na zimę

Lato się skończyło, aw letnim domku wciąż są zielone pomidory? Najodpowiedniejszy czas na przygotowanie z nich apetycznej przystawki do dań mięsnych lub ziemniaczanych, zwłaszcza, że ​​ich marynowanie nie będzie wymagane. Nie ma potrzeby żmudnego sterylizowania słoików, poświęcając na to ogromną ilość czasu. Wypróbuj prosty przepis na zbiór zielonych pomidorów z czosnkiem i suszoną musztardą bez sterylizacji.

Do przepisu opartego na 3-litrowym słoiku będziesz potrzebować:

 • 1,5-2 kg świeżych, twardych zielonych pomidorów;
 • 3-4 duże ząbki czosnku;
 • 2 łyżki musztardy w proszku
 • kwiatostany kopru;
 • liście chrzanu;
 • czarne ziarna pieprzu - 5-6 groszków;
 • sól kuchenna - 4 łyżki;
 • ocet - 1 łyżka stołowa.


Aby uzyskać planowany rezultat na mecie, dokładnie wykonuj kolejność czynności wskazanych poniżej, bez amatorskich występów.
marynowane zielone pomidory

Dla koneserów pikantnych wrażeń możesz włożyć mały strąk czerwonej papryki, dodając w ten sposób przyprawy i urozmaicić smak.

Jak przygotować zielone pomidory z czosnkiem i suszoną musztardą na zimę bez sterylizacji

 1. Wlej 3,1 litra zimnej wody do emaliowanej patelni, zagotuj.
 2. Jedynym elementem, który należy wysterylizować w tej sytuacji, jest zatyczka do zszywania. Gotuj przez 2 minuty w małej kadzi.
 3. Szklany słoik umyć sodą oczyszczoną, zalać wrzątkiem. Gorąca woda pozostała po gotowaniu pokrywki działa dobrze..
 4. Opłucz pomidory pod bieżącą wodą, sprawdź zewnętrzne uszkodzenia i wgniecenia. Selekcji podlegają tylko mocne i całe warzywa.
 5. Na dno słoika kładziemy listki chrzanu, szczypiorek, ostrożnie układamy pomidory, a między nimi kwiatostany kopru. Pracuj jako projektant zimowych wykrojów, włącz wyobraźnię, wyobraź sobie, jak pięknie będzie wyglądał słoik z gałązkami kopru, starannie umieszczony w oglądanej części.
 6. W tym czasie woda na patelni powinna się zagotować. Pomidory zalej wodą i przykryj. Bardzo ważne jest, aby słoik był wypełniony w całości, po samą szyję.
 7. Pozostaw do ostygnięcia na 10-15 minut.
 8. Spuść wodę z powrotem do garnka i ponownie zagotuj..
 9. Dodaj sól i musztardę. Wystarczy 30 sekund, aby solanka się zagotowała.
 10. Wlej pomidory, wlej łyżkę octu na pokrywkę i ostrym ruchem ręki, starając się nie rozlać zawartości, zakryj słoik. Zwiń pokrywkę za pomocą maszyny do pisania.
 11. Zawiń w ciepły ręcznik lub szlafrok frotte i pozostaw szew do całkowitego ostygnięcia.

Mały sekret przed rzemieślniczkami odrabiania lekcji - słoik w trybie chłodzenia powinien być do góry nogami. Ciemne, chłodne, suche pomieszczenie - piwnica lub spiżarnia - to najlepsze miejsce do przechowywania zielonych pomidorów z musztardą i czosnkiem.

Jesteśmy przekonani, że Ty i Twoi bliscy docenicie przepyszne, letnie życzenia przygotowane według autorskiej receptury. Jeśli nadal masz zielone pomidory, gotuj je na zimę. pyszna sałatka.


» » Marynowane zielone pomidory bez sterylizacji na zimę