Sos na barszcz na zimę to bardzo smaczny i prosty przepis na barszcz (ze zdjęciem).

Sos buraczany na barszcz na zimę

Gotowanie sosu barszczowego w domu nie jest trudnym zajęciem i jest szybkie. Tak smaczny preparat to prawdziwy magazyn witamin. Nada barszczowi wyjątkowy smak, którego nie każda gospodyni potrafi „złapać”. Spędziwszy trochę czasu na przygotowaniach raz lub dwa, szybko poradzisz sobie z przygotowaniem jasnego, smacznego, bogatego pierwszego dania przez całą zimę.

Składniki: papryka, cebula, marchewka, olej słonecznikowy, pomidor, cukier, buraczany, Sól, ocet winny, czosnek

Jak przygotować sos barszczowy na zimę.

Pyszny dressing na barszcz na zimę

Weź 1 kg słodkiej papryki, pomidorów, marchewki, cebuli, buraków. Nie zapomnij o kilku ząbkach czosnku.Dobrze umyj warzywa, usuń pestki z papryki i obierz buraki, cebulę, marchewkę i czosnek.

Buraki i marchewki można zetrzeć na grubej tarce lub razem z innymi warzywami pokroić w paski.

Sos pomidorowy do barszczu na zimę

Następnie całą powstałą mieszankę warzyw włóż do rondla, na dnie którego wlej 1 szklankę oleju i 0,5 szklanki wody. Do warzyw dodać 2-3 łyżki soli, 5-6 łyżek cukru, pół szklanki 9% octu stołowego. Gotować na wolnym ogniu przez 30-40 minut, od czasu do czasu mieszając. To wszystko przygotowania.

Gotowy gorący dressing z buraków przełożyć natychmiast do suchych, sterylnych słoików. Będziesz potrzebował 12-13 pół litra. Odwróć je i przykryj, aż całkowicie ostygną. Słoiki z dressingiem są doskonale przechowywane w temperaturze pokojowej przez całą zimę.

Sos pomidorowy do barszczu na zimę

Jak widać, wszystko można zrobić szybko, przepis na sos pomidorowy z barszczu jest bardzo prosty.

Barszcz buraczany na zimę

Teraz, aby przygotować pachnące, pyszne pierwsze danie, wystarczy otworzyć słoik, włożyć dressing do bulionu mięsnego z ziemniakami i kapustą. A po 15 minutach doskonały, pyszny barszcz jest gotowy.


» » Sos na barszcz na zimę to bardzo smaczny i prosty przepis na barszcz (ze zdjęciem).