Sok pomidorowySok pomidorowy to nie tylko aromatyczny i pyszny napój. To prawdziwy magazyn witamin i innych substancji przydatnych dla organizmu człowieka. Udowodniono, że stosowanie takiego soku wpływa pozytywnie na układ nerwowy, poprawiając nastrój, redukując zmęczenie i zwiększając wydolność - na układ pokarmowy, delikatnie oczyszczając jelita z toksyn i toksyn, normalizując metabolizm. Sok pomidorowy polecany jest do ciągłego stosowania mężczyznom zagrożonym chorobami prostaty, a nawet chorym na raka.
Płeć piękna nie boli, wiedząc, że ten napój pomaga szybko pozbyć się zbędnych kilogramów. Wyjaśnia to wysoka zawartość kalorii w produkcie, zdolność pozbawiania uczucia głodu na długi czas. Oczywiście wszystkie te korzyści dotyczą tylko domowego soku. Produkty sklepowe mogą tylko oddać smak napoju, jest dwa razy mniej naturalnych składników (w najlepszym przypadku) niż konserwantów i aromatów. Przygotowanie soku pomidorowego na zimę w domu według tego przepisu wcale nie jest trudne, a co najważniejsze - w puszkach, prawie nie różni się smakiem od świeżego. Radzę też nauczyć się przygotowywać pomidory we własnym soku na zimę, może i Tobie ten przepis się przyda.

Składniki:
- pomidor,
- dodawane do nich przyprawy do smaku.opłucz pomidory
Jeśli zbierasz plony na zimę, zalecamy ograniczenie się do niewielkiej ilości soli i cukru, a nawet całkowite ich porzucenie. W słoikach otwieranych zimą sok będzie bogatszy niż świeży i zawsze będziesz miał czas na nadanie mu niezbędnego smaku. Nie zapominaj też, że sok jest używany nie tylko jako napój. Stanowi doskonały zamiennik koncentratu pomidorowego i stanowi bazę wielu sosów.
Wyciskanie soku wcale nie jest trudne. Możesz użyć pomidorów o dowolnej dojrzałości. Odpowiednie są nie tylko przejrzałe owoce, ale nawet te z uszkodzeniami, o ile nie ma zgnilizny


Pokrój pomidory
Zmiel pomidory w maszynce do mięsa. Skórki można usunąć przed szlifowaniem lub można to zrobić od razu w trakcie


przefiltruj uzyskaną masę
Za pomocą drobnego sitka filtrujemy powstałą masę, oczyszczając ją z ziaren i resztek skóry.
Wlej sok do emaliowanego rondla i zagotuj na małym ogniu, ciągle mieszając, a przed gotowaniem dodaj przyprawy.


napełnij puszkę do góry, zwiń
Jak tylko sok się zagotuje, przelej go do wcześniej przygotowanych, dokładnie umytych słoików i zamknij. Sok pomidorowy na zimę w domu jest gotowy.
Pij za swoje zdrowie!


Weź tacę na kostki lodu
Resztki pomidorów po tym soku są często wyrzucane, ale na próżno! W końcu można ich również używać. Na przykład zamrozić. Weź tacę na kostki lodu.


wlej ciasto pomidorowe
I wlej do niego resztę pomidora


zamrażać
Mroź, a zimą te kostki pomidorów na pewno się przydadzą


Używaj ich zamiast koncentratu pomidorowego
Możesz ich użyć zamiast koncentrat pomidorowy i sos.
Zobacz podobne przepisy

» » Sok pomidorowy