Adjika z pomidora z chrzanem

Adjika z pomidora z chrzanem zwykle przygotowywany bez obróbki cieplnej. Ta metoda znacznie oszczędza czas spędzony na gotowaniu, a także maksymalnie zachowuje wszystkie witaminy zawarte w warzywach w adjika. Adjika na zimę z chrzanem popularnie nazywana jest chrzanem lub gorloderem. Ale niezależnie od nazw, gotowanie adjika nie zmienia. Możesz tylko wybrać, co dodać do potrawy: czosnek lub ostrą paprykę.

Adjika z pomidora z chrzanem

Adjika z pomidora z preparatem chrzanowym zaczyna się od przygotowania wymaganych produktów. Do przepisu potrzebujesz:

  • 7 kg pomidora;
  • 200 ml oleju roślinnego;
  • 1 szklanka (200 g) czosnku
  • 1 szklanka startego korzenia chrzanu;
  • 1 szklanka grubej soli
  • 6 strąków ostrej papryki.

Adjika z pomidora z chrzanemDojrzałe pomidory myje się i kroi na kawałki. Pomidory Adjika, jeśli to możliwe, można obrać. Wtedy okaże się delikatną, jednorodną konsystencją..

Ostrą paprykę obrać i pokroić na duże kawałki.

Po pomidorach, ostrą paprykę i obrany czosnek dwukrotnie przepuszcza się do maszynki do mięsa.

Następnie powstałą masę miesza się w naczyniu wolumetrycznym (misce lub rondlu) z tartym korzeniem chrzanu, olejem roślinnym i solą. Kontynuuj mieszanie (zawsze drewnianą łyżką), aż ziarenka soli się rozpuszczą.

Skończone Adjika pomidor na zimę nie gotuje się z chrzanem, ale jest natychmiast przenoszony do suchych, czystych słoików i zamykany nylonowymi pokrywkami.

Najlepiej przechowywać adżikę w chłodnych miejscach..

Adjika z pomidora z chrzanem

Adjika jest używana nie tylko jako przekąska. Często podaje się go jako przyprawę do mięsa, doprawia się nim barszcz, przyrządza się z niego gulasz lub kharcho. I wtedy "Pomidor Adjika z chrzanem ” wymagają pewnych korekt, aby wzmocnić pikantny aromat i smak: mniej soli, dodatku octu, posiekanych ziół, kolendry, mielonych orzechów włoskich, suszonej bazylii i kolendry.


» » Adjika z pomidora z chrzanem