Naturalny sok z rokitnika zwyczajnegoJeśli jagody na drzewie rokitnika stały się jasnopomarańczowe, a temperatura powietrza nie jest zrozumiała w ciągu dnia powyżej 5 stopni, to czas na zbiory. Zbiór owoców rokitnika zawsze był trudny, ale jeśli robisz wszystko powoli i powoli, wszystko się ułoży. Wystarczy pomyśleć o tym, jaki wspaniały sok uzyskamy z rokitnika, wtedy od razu zapragnie się zrywać rokitnika z drzewa. W skrajnych przypadkach można kupić na rynku, bo babcie zawsze przynoszą na sprzedaż słoiki z rokitnikiem. A ich cena jest zawsze akceptowalna. Możesz zrobić pyszne z tej jagody galareta lub ugotuj pachnący dżem, i proponuję przygotować naturalny sok z rokitnika z miodem na zimę według tego przepisu.


Składniki
Wymagane produkty:

- 600 gram owoców rokitnika zwyczajnego-
- 150 gramów wody-
- 150 gramów miodu.Przetrzyj jagody
Myję jagody, usuwam wszystkie niepotrzebne gałązki, igły i wszystkie niepotrzebne szczegóły. Następnie miażdżę wszystkie jagody na sok. Można to zrobić małymi partiami za pomocą drewnianej zaprawy lub wałka do ciasta. Możesz również przewijać sokowirówkę, aby usunąć ciasto.


Odcedzić
Sok filtruję przez sito i otrzymuję koncentrat.


Dodaj wodę
Dodaję wodę, żeby sok nie był zbyt kwaśny, a także żeby nadawał się do picia.


Dodaj sok
Teraz gotuję sok przez 15 minut. Sok powinien się dobrze zagotować, aby zimą nie było problemów z jego przechowywaniem..


Dodaj miód
Gdy sok zagotuje się przez określony czas, wyjmuję go z pieca i dodaję miód na słodycz. Aromat sprawia, że ​​miód jest wspaniały. Cukier nie ma takiego efektu. Jeśli nie masz miodu, zastąp go cukrem, przed gotowaniem można dodać tylko cukier.


Wlać do słoików
Sok z miodem wlewam szybko do słoików, nie czekając aż ostygnie. Po dodaniu miodu od razu biorę nakrętki do skręcania.


Uszczelniamy banki
Słoiki zamykam pokrywkami i przykrywam „futrem” w celu powolnego stygnięcia na kilka godzin. W tym czasie miód się rozpuści, a sok będzie miał czas na ostygnięcie.


Przepis na naturalny sok z rokitnika
Gotowy naturalny sok z rokitnika z miodem nie tylko pięknie wygląda, ale także niesie ze sobą dużo witamin.
Spróbuj i zwiń naturalny sok z rokitnika z miodem na zimę.

Smacznego!
Zobacz podobne przepisy

» » Naturalny sok z rokitnika zwyczajnego