Kompot śliwkowyNapoje sklepowe nie znałem, dlatego od dawna warzę własne kompoty. Trudno było zacząć, wydawało mi się, że nic z tego nie wyniknie, ale co dziwne, wszystko było w porządku. Teraz w mojej piwnicy jest duży wybór różnych napojów, niektóre przepisy znalazłem w Internecie, ale sam wymyśliłem. Ale dzisiaj o tym nie mówimy, chcę pomóc hostessom w podjęciu decyzji o przygotowaniu pysznych napojów. Jeśli właśnie zdecydowałeś i chcesz, aby przepis był prosty, ale jednocześnie smaczny napój, to kompot śliwkowy jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. Jego przygotowanie nie zajmie Ci dużo czasu i nie będzie wymagało ogromnych nakładów finansowych, ale to, co otrzymasz, zachwyci Cię smakiem..
Kompot śliwkowy, którego recepturę dziś przedstawiam wam, ugotowany z miłością, zachwyci Waszą rodzinę doskonałością, przyjemnym aromatem i oryginalnością. Cóż, jeśli występują trudności w gotowaniu, nie zniechęcaj się, poniżej znajduje się przepis na zdjęcie krok po kroku, pomoże ci i uprości proces gotowania do minimum. Staraj się także gotować smacznie i zdrowo kompot ze śliwek wiśniowych na zimę zgodnie z proponowaną recepturą.

Składniki:
- 9 litrów wody,
- kilogram śliwek,
- 750 gramów cukru.niezbędne składniki
Wlej zwykłą lub przefiltrowaną wodę do rondla.


wlać wodę
Umyj śliwki, umieszczając je w dużej misce lub używając sitka.


umyj śliwki
Do wody wsypujemy cukier granulowany i dodajemy umyte śliwki.


Dodaj cukier


dodaj śliwki
Włącz ogień i postaw na nim garnek śliwek. Gotuj kompot, aż stanie się bogaty w kolor. Na koniec możesz wyłączyć ogrzewanie i pozwolić napojowi zaparzyć trochę więcej..
Po tych procedurach weź chochlę i wlej nią kompot do słoików. Gotowy napój wygodnie jest też wlewać zwykłym kubkiem, w ten sposób może być nawet dużo szybciej. Owoce śliwki można wykorzystać do przyrządzenia pyszności sos śliwkowy do mięsa, zwróć uwagę na przepis na jego przygotowanie.
» » Kompot śliwkowy