Kompot śliwkowy: przepis krok po kroku ze zdjęciem

Wszystko, co rośnie w naszej ojczyźnie, przynosi niesamowite korzyści naszemu organizmowi. W końcu tylko znane nam warzywa i owoce są przez nas w pełni przyswajane. Dlatego powinieneś przygotować domowy napój w puszce z pysznych fioletowych owoców. Pozwoli ci to cieszyć się aromatem kompot śliwkowy, i nie kupować w sklepach różnych soków i wód wątpliwego pochodzenia.
Przygotowanie takiej konserwy zajmuje 35 minut, az wymienionych tutaj składników uzyskuje się 1 litr.

kompot śliwkowy

Składniki:
Śliwki - 20 sztuk.-
cukier -? św.-
woda - 700 ml.

kompot śliwkowy

Pyszny kompot śliwkowy na zimę, przepis ze zdjęciem

kompot śliwkowy

Jeśli w Twoim ogrodzie rośnie śliwa, masz szczęście. Rzeczywiście, ze zbiorów domowych możesz przygotować się do konserwacji. Ci, którzy nie mają tyle szczęścia, powinni zaopatrzyć się w śliwki na najbliższym targu. Staraj się kupować owoce, które rosły na obszarach przyjaznych dla środowiska, ponieważ owoce i warzywa z obszarów skażonych mogą powodować znaczne szkody dla organizmu. I zdecydowanie nie warto tego zachowywać. Śliwki powinny być jak najbardziej świeże i dojrzałe. Muszą być oddzielone od odpadów poflotacyjnych, umyte. Umieść owoce na czystym ręczniku i pozostaw do wyschnięcia; w tym czasie możesz posmarować szklany słoik i żelazną zakrętkę sodą oczyszczoną. Dokładnie spłucz wodą. Zalej słoik wodą. Zagotuj pokrywkę (możesz również użyć zwykłej, zwiniętej kluczem) w wodzie. Każdą śliwkę przekłuj kilka razy wykałaczką. Możesz pominąć tę procedurę, ale wtedy skórka owocu pęknie w kontakcie z wrzącą wodą. Do przygotowanego słoika włożyć śliwki.

kompot śliwkowy

Zagotuj wodę na kompot. Wlej płyn do szklanego pojemnika z owocami. Przykryj słoik pokrywką. Odstawić śliwki i pozostawić sok na 20 minut. Jeśli owoce są duże, pozwól im trochę dłużej ogrzać się w wodzie.

kompot śliwkowy

Spuść zabrudzoną śliwką wodę do emaliowanej miski lub rondla. Dodaj cukier. Mieszaj drewnianą szpatułką, aż do całkowitego rozpuszczenia. Doprowadź płyn do wrzenia na średnim ogniu. Gotuj syrop przez kolejne 5 minut. Wlej śliwki do słoika z wrzącym płynem. Pojemnik musi być wypełniony po brzegi.

kompot śliwkowy

Uszczelnij słoik zakrętką. Nie zapominaj, że możesz użyć klucza konserwującego i zwykłej żelaznej nasadki. Słoik należy natychmiast odwrócić. Gorący kompot wysterylizuje wnętrze wieczka. Przykryj szklany pojemnik kocem.

przepis na kompot śliwkowy

Pozostaw słoik z kompotem, aż całkowicie ostygnie. Napój w puszkach przechowuj w chłodnym miejscu.

aby urozmaicić smak, zachowaj kilka puszek kompot ze śliwek i jabłek.

Naturalny kompot domowej roboty zachwyci Cię smakiem i zdrowiem. Smacznego!


» » Kompot śliwkowy: przepis krok po kroku ze zdjęciem