Kompot śliwkowy na zimę z nasionami bez sterylizacji

Kompot śliwkowy na zimę z nasionami bez sterylizacji

Śliwka już dawno trafiła do naszej diety. Ponieważ geografia jego wzrostu jest wystarczająco szeroka, jest kochany i ceniony w wielu krajach świata. Wiadomo, że sama królowa Anglii Elżbieta II preferowała śliwki na śniadanie. Urzekła ją ich smak i usłyszała o dobroczynnych właściwościach. Ale głównym problemem, z którym borykały się gospodynie domowe, jest zachowanie tak wybrednych owoców na zimę.

Składniki: woda, Mennica, cukier, śliwki
Czas do zakładki: Lato, Spadek

Najskuteczniejszym sposobem przechowywania śliwek jest konserwowanie. Na początku XX wieku bardzo popularny stał się kompot śliwkowy, a także dżem i dżem. Proponuję, korzystając z tego prostego przepisu, zwinąć ze sobą pyszny kompot śliwkowy z nasionami. Gotowanie jest bardzo proste, a smak jest tak wyjątkowy, jak napoju królowej Anglii. &# 128578; Zdjęcia krok po kroku pomogą początkującym stworzyć własny kompot ze śliwek.

Aby przygotować kompot na zimę, będziesz potrzebować:

  • 2 gałązki mięty;
  • 300 gramów cukru;
  • 3 litry wody;
  • 500 gr dojrzałej śliwki.

Jak zamknąć kompot śliwkowy nasionami na zimęTechnologia przygotowania tego utworu jest prosta. Konieczne jest wybranie dojrzałych śliwek bez uszkodzeń, w przeciwnym razie kompot nie będzie dobrze przechowywany. Owoce opłucz ciepłą wodą i włóż do słoików.

Kompot śliwkowy na zimę z nasionami bez sterylizacji

Podczas przygotowywania syropu należy wziąć pod uwagę następujące niuanse. Umieść 7-10 śliwek w głębokim rondlu, nakłuj drewnianym szpikulcem, aby sok wypłynął. Wstawić do pieca, wlać połowę cukru i zalać zawartość ciepłą przegotowaną wodą. Dodaj 2 gałązki mięty, a gdy pierwsza porcja cukru całkowicie się rozpuści, możesz dodać drugą porcję.

Kompot śliwkowy na zimę z nasionami bez sterylizacji

Po ugotowaniu i całkowitym rozpuszczeniu pozostałego cukru, przykryj patelnię pokrywką i wyłącz ogień. Syrop odcedź i napełnij go śliwkami ułożonymi w brzegach. Słoiki zwijamy pokrywkami, przewracamy, zawijamy i odstawiamy na minimum 12 godzin do ostygnięcia.

Kompot śliwkowy na zimę z nasionami bez sterylizacji

Jak widać, podczas procesu przygotowania wykonaliśmy świetną robotę bez sterylizacji..

Kompot śliwkowy na zimę z nasionami bez sterylizacji

Myślę, że pyszny kompot ze śliwek z pestkami od dawna cieszy się popularnością wśród gospodyń domowych także dlatego, że bardzo łatwo go zamknąć w domu. Spędzając minimum czasu można przygotować domowy napój, który oprócz wysokiego smaku i użytecznych właściwości doskonale gasi pragnienie zarówno zimą, jak i latem..


» » Kompot śliwkowy na zimę z nasionami bez sterylizacji