Kompot śliwkowy na zimę: przepis krok po kroku ze zdjęciem

Pachnące i pyszne kompot śliwkowy Jest bardzo przydatnym i rozgrzewającym napojem, szczególnie zimą. Jego przygotowanie zajmie Ci maksymalnie 15 minut wolnego czasu, łącznie z konserwacją, ale przyjemność, jaką Ty i Twoja rodzina odczujecie otwierając słoik kompotu w chłodne dni, nie będzie porównywalna z niczym!
Możesz użyć do kompotu i produktów dodatkowych, w połączeniu ze śliwkami do smaku: jabłkami, gruszkami itp., A także dodać do niego sok z cynamonu i cytryny lub kwas cytrynowy - w razie potrzeby..

przepis na kompot śliwkowy

Będziesz potrzebować:
- 400 g dojrzałych śliwek-
- 2 l wody-
- 150 g cukru pudru.
- 1 szczypta kwasu cytrynowego.

przepis na kompot śliwkowy

Prosty przepis na pyszny kompot śliwkowy na zimę: instrukcje krok po kroku ze zdjęciemprzepis na kompot śliwkowy

Posortuj śliwki, oddzielając je od miękkich i przejrzałych owoców o gęstej strukturze. Jeśli lubisz jeść owoce po skosztowaniu kompotu, do jego przygotowania wybierz odmianę śliwki "Vengerka", która słynie ze swojej elastyczności.


przepis na kompot śliwkowy

Umyte śliwki przełożyć do rondla i od razu dodać cukier puder wraz z kwaskiem cytrynowym. Kwas nie tylko podkreśli słodycz, ale też lekko rozjaśni kolor kompotu, nadając mu niemal przezroczystość.

kompot śliwkowy

Wlej gorącą wodę do rondla ze śliwkami i wstaw do ognia. Po ugotowaniu wody zmniejsz ogień i gotuj kompot przez 10-15 minut, aż stanie się ciemnoróżowy.
Zdejmij patelnię z ognia, sprawdzając gotowość śliwek. Można to zrobić za pomocą wykałaczki, przekłuwając je. Gotowe śliwki stają się miękkie, ale doskonale trzymają kształt!

kompot śliwkowy

Ugotowane śliwki włożyć do przygotowanych czystych i wyparzonych słoików, a następnie wlać do nich kompot chochlą.

kompot śliwkowy

Uszczelnij słoik kluczem do szwów, nie zapominając o odwróceniu go w celu sprawdzenia zlewu.

kompot śliwkowy

Pozostaw kompot do ostygnięcia, a następnie umieść go w piwnicy lub spiżarni, aż nadejdzie mroźna pogoda, aby go podgrzać, dodaj szczyptę cynamonu i ciesz się. kompot o smaku śliwkowym, zawinięty w koc.

kompot śliwkowy

Ciesz się!
» » Kompot śliwkowy na zimę: przepis krok po kroku ze zdjęciem