Kompot z arbuza na zimę

Czy wiesz, że możesz przygotować nietypowe kompot z arbuza na zimę, gotowanie co nie zajmie Ci dużo czasu, ale wynik z pewnością zadowoli Ciebie i wszystkich członków Twojej rodziny.

plasterki arbuza

DOkompot z arbuza na zimowy przepis

Do gotowania potrzebujesz - 1 kg miąższu arbuza, 1 szklanka cukru pudru, 5-6 szklanek wody .

Dojrzały, ale nie przejrzały arbuz należy pokroić na kawałki, oddzielić od skórki i usunąć wszystkie nasiona. Następnie posiekaną miazgę należy pokroić w małe kostki o wielkości około 2-2,5 cm.

Następnie musisz przygotować słodkie nadzienie, które przygotowuje się w taki sam sposób, jak w przypadku kompot truskawkowy, mianowicie wlej cały cukier do gorącej wrzącej wody i rozpuść go, ciągle mieszając.

Pokrojone kostki arbuza należy umieścić w gorącym wrzącym syropie cukrowym i natychmiast zdjąć z ognia i pozostawić do zaparzenia na 15-20 minut.

arbuz w całości i w plasterkach

Następnie należy użyć łyżki cedzakowej, aby usunąć masę arbuza z syropu i włożyć ją do wcześniej przygotowanych, czystych, suchych sterylizowanych słoików. Ponownie zagotuj syrop i polej zawartość słoików, aby płyn trochę się wylał. Następnie kompot z arbuza na zimę należy zwinąć gotowanymi blaszanymi pokrywkami, obrócić puszki do góry nogami i zawinąć w ciepły koc, aż całkowicie ostygną.

Przechowuj taki kompot jako kompot śliwkowy, lepiej w chłodnej spiżarni lub piwnicy.


» » Kompot z arbuza na zimę