Kompot śliwkowy. Przepis ze zdjęciem

Kompot śliwkowy bardzo zdrowy i smaczny napój. W mroźne zimowe dni witamin jest tak mało, że każda gospodyni powinna mieć w zapasie jeden lub dwa słoiki naturalnego kompotu. Proponuję opanować prosty przepis na jego przygotowanie.
Wymagane produkty:
Śliwki (można użyć bardzo słodkich i miękkich śliwek lub do kompotu i lekko niedojrzałych i twardych)
Cukier (1 szklanka cukru w ​​trzylitrowym słoiku, nie więcej i nie mniej, w przeciwnym razie pokrywka słoika może z czasem puchnąć).
Metoda gotowania:
Uznałem, że nadal lepiej używać twardych owoców, trochę niedojrzałych.
1. Przede wszystkim dokładnie opłucz śliwki ciepłą wodą. Najlepiej usunąć kucyki.

Kompot śliwkowy

2. Teraz układamy owoce we wstępnie wysterylizowanych słoikach (mniej więcej trochę mniej niż połowa słoika, żeby było też miejsce na syrop).Kompot śliwkowy


3. Następnie zagotuj wodę w dużym rondlu i wlej do słoików ze śliwkami. Po 15 minutach wlej wodę (bez jagód) z powrotem do rondla i ustaw na średnim ogniu. Po ponownym zagotowaniu wody dodaj cukier w ilości 1 szklanki do trzylitrowego słoika (3 słoiki - 3 szklanki cukru, 5 słoików - 5 szklanek itp.). Pozostaw syrop na wolnym ogniu, mieszając od czasu do czasu drewnianą łopatką, aż cukier całkowicie się rozpuści.

Kompot śliwkowy

4. Teraz, gdy syrop jest gotowy, wlej go do słoików ze śliwkami i szczelnie zamknij pokrywkami (można również zamknąć zakrętki).

Kompot śliwkowy


Po puszce odwróć i przykryj kocem. Zostawiamy to tak na chwilę (maksymalnie na jeden dzień). Lepiej jest przechowywać kompot w chłodnym miejscu.. 
Smacznego!

przepis dostarczony przez inno4ka_1812l


» » Kompot śliwkowy. Przepis ze zdjęciem