Kompot śliwkowy na zimę

W naszej okolicy śliwki rosną w obfitości, dlatego wiele hostess używa ich na zimę jako kompot. Zwłaszcza, że ​​śliwki nie nadają się szczególnie do zamrażania, ale w kompocie stają się jeszcze smaczniejsze i nie mniej przydatne. Śliwki występują w różnych odmianach, prawie wszystkie z nich można wykorzystać na kompot, ale wielu preferuje odmiany twardsze i mięsiste, które zachowują swój kształt nawet po obróbce cieplnej.

Niewiele osób wie, że śliwka ma wyjątkowe właściwości lecznicze i zawiera ogromną ilość składników odżywczych. Minerały i witaminy zawarte w śliwkach doskonale usuwają nadmiar cholesterolu z organizmu, a potas wspomaga układ sercowo-naczyniowy. O zaletach śliwek można napisać cały wiersz, ale ważne jest nie tylko chwalenie tego cudownego owocu, ale także umiejętność odpowiedniego przygotowania kompot śliwkowy na zimę.

w rzeczywistości kompot śliwkowy przygotowanie jest bardzo proste. Różnice w przepisach mogą wynikać tylko z osobistych preferencji hostess..

kompot śliwkowy na zimę

Kompot ze śliwek na zimowy przepis: Pierwszą ważną kwestią jest właściwy dobór drenów do konserwacji. Jednocześnie ważne jest, aby zwracać uwagę nie na wielkość ani odmianę śliwki - każdy to zrobi, ale na bezpieczeństwo samego owocu. Wybieramy śliwki całe, nie zepsute ani pogniecione, usuwamy szypułki i dokładnie spłukujemy.Kompot na zimę można gotować jak z całych śliwek lub obrać, przecinając śliwkę na pół. Uwzględniane są tutaj preferencje gospodarstw domowych..

Następnie musisz przygotować puszki do skręcania, a objętość puszek absolutnie nie jest ważna, weź te, które najbardziej Ci odpowiadają lub które są dostępne.

Po dokładnym umyciu puszek należy je równie dokładnie wysterylizować. Najczęstszym sposobem sterylizacji jest umieszczenie słoika na szyjce czajnika z wrzącą wodą..

Kompot ze śliwek na zimę: położyć śliwki na brzegach do poziomu wieszaków. Jeśli lubisz więcej kompotu, a nie jagód, śliwkę wkładaj do słoika mniej - nieco ponad połowę. Wrzątkiem wlej do słoików po samą szyję, przykryj i odstaw na 15 minut. Następnie wlej wodę do rondla, dodaj cukier w ilości 250-300 gramów na trzylitrowy słoik, zagotuj i ponownie wlej do słoików. Jeśli nie ma wystarczającej ilości syropu, możesz dodać przegotowaną wodę do słoika. Słoiki zwijamy pokrywkami, zawijamy w koc z opuszczoną szyją i schładzamy.

Możesz dodać mniej cukru, jeśli lubisz mniej słodki kompot, lub w ogóle nie możesz go użyć, wtedy śliwka zamieni się we własnym soku!

Śliwki można również wlać do słoików z gotowym syropem od razu, bez uprzedniego zalewania wrzątkiem. Ale wtedy śliwki w kompocie okażą się mniej soczyste i nasączone syropem..

Ciesz się swoimi zwrotami akcji!


» » Kompot śliwkowy na zimę