Smalec solony na sucho z czosnkiem i przyprawami - jak solić smalec na sucho.

Smalec na sucho z czosnkiem i przyprawami

Proponuję gospodyniom domowym gotowanie bardzo smacznego boczku metodą solenia na sucho. Zrobimy solenie z dodatkiem różnych przypraw i czosnku. Od razu zauważamy dla tych, którzy nie lubią czosnku, że w razie potrzeby można go po prostu wykluczyć z przepisu, co w zasadzie nie wpłynie na jakość solenia.

Składniki: kardamon, Liść laurowy, Majeranek, gorzka papryka, gruby, Sól, Kminek, zmielony czarny pieprz, czosnek

Jak suszyć smalec solny.

I tak zaczynamy gotować z tym, że będziemy musieli przygotować suchą mieszankę do peklowania. Aby to zrobić, po prostu wymieszaj wszystkie wymienione poniżej składniki..

Mieszanka solona na 1 kg świeżego boczku:

  • sól kuchenna (duża) - 4 łyżki. kłamstwa;
  • czarny pieprz (mielony) - 1 łyżka. kłamstwa;
  • czerwona papryka (ostra) - ½ łyżeczki;
  • czosnek - 1 średniej wielkości głowa;
  • suszone przyprawy (liście laurowe, majeranek, kardamon, kminek itp.) - ilość według uznania.

Po przygotowaniu mieszanki do solenia świeży boczek należy pokroić na długie i płaskie kawałki, których optymalna grubość nie przekracza 5-6 centymetrów. Przy takiej grubości warstwy jest lepiej solony.Jeśli lubisz smalec pachnieć czosnkiem, to przed soleniem możesz go naciąć i nadziać posiekanymi ząbkami czosnku. Pamiętaj jednak, że jeśli dodasz czosnek do tłuszczu, takiego półfabrykatu nie można przechowywać przez długi czas. Smalec jest przechowywany znacznie dłużej bez żadnych dodatków.

Jest jedna mała, ale ważna zasada przy układaniu smalcu przy soleniu na sucho - pocięte warstwy układamy tak, aby skóra stykała się ze skórą w pojemniku do solenia, a smalec ze smalcem. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasz przedmiot będzie lepiej solony..

Solenie należy przeprowadzić w nieutleniającym pojemniku. Najpierw na dno naczyń do solenia boczku należy wylać warstwę mieszanki peklowej, również na spód można położyć kilka groszków ziela angielskiego i kilka posiekanych liści laurowych.

Następnie wsyp pokrojony boczek jeden kawałek do pojemnika i obficie polej każdy kawałek bekonu soloną mieszanką. Można też ułożyć dodatkową warstwę przypraw pomiędzy warstwami boczku - liść laurowy, ziele angielskie.

Smalec na sucho z czosnkiem i przyprawami

Następnie boczek pozostawiamy na 24 godziny do wysolenia w temperaturze pokojowej, a po dniu wyjmujemy obrabiany przedmiot w chłodne miejsce na 72-120 godzin do dalszego solenia.

Przygotowany solony smalec należy przechowywać w lodówce zawinięty w woskowany papier.

Smalec na sucho z czosnkiem i przyprawami

Przed podaniem naszego pachnącego pikantnego boczku miksturę do peklowania należy zmyć wodą lub po prostu zeskrobać nożem, a boczek pokroić w apetyczne plastry.

Więcej informacji na temat solenia smalcu z czosnkiem i przyprawami na sucho można znaleźć w filmie autora alkofan1984.


Zobacz podobne przepisy

» » Smalec solony na sucho z czosnkiem i przyprawami - jak solić smalec na sucho.