Smaczny smalec w zalewie z czosnkiem - jak solić smalec w słoiku w domu.

Pyszny smalec w zalewie czosnkowej

Świetną alternatywą dla smalcu solonego na sucho jest smalec w solance. Produkt solony okazuje się bardziej soczysty, dlatego nawet bardzo twardy smalec nadaje się do gotowania.

Składniki: Liść laurowy, gruby, Sól, ziarna czarnego pieprzu, czosnek

Jak cudownie solić smalec w solance.

Solenie rozpocznie się od zagotowania solanki. Aby to zrobić, weź dwa i pół litra wody, trzy czubate łyżki soli. Do wrzącej solanki włóż ziarna pieprzu (5-6 sztuk), liść laurowy (4-5 sztuk) i czosnek (6 małych ząbków lub 3 duże).

Gorącą solankę ostudź, ale na razie zrób smalec - musisz wziąć półtora kilograma. Pokrój boczek na równe kawałki wielkości kostki mydła toaletowego.

Przełóż kawałki do rondla i dodaj do niego już zimną solankę. Połóż płaski talerz o wymaganej średnicy na wierzchu boczku w solance, a na nim umieść litrowy słoik wody.

Moczyć pod takim ciśnieniem przez trzy dni i najlepiej w ciemnej szafie.

Wyjmij solony boczek z solanki, zawiń szmatką i dobrze wyciśnij. Po usunięciu nadmiaru wilgoci uwolnij tłuszcz z tkanki i umieść go w folii spożywczej.

Przechowuj go w zamrażarce. Smaczny boczek wyjęty z lodówki i pokrojony w cienkie plasterki, podawaj z czarnym pieczywem i musztardą.

Zobacz także wideo:


Zobacz podobne przepisy

» » Smaczny smalec w zalewie z czosnkiem - jak solić smalec w słoiku w domu.