Marynowana cukinia z miodem dzienniePonieważ za oknem panuje straszny upał, jakoś nie chcę gotować tłustych i długotrwałych potraw. Dlatego zaczęłam stawiać na wszystko, co zimne, orzeźwiające i gotowanie, które nie wymaga smażenia, duszenia i innych procesów. Na przykład, aby zastąpić zwykłą smażoną cukinię i duszony kawior z tych warzyw, zacząłem robić marynowaną cukinię z miodem błyskawicznym. Wiesz, są tak smaczne, a fakt, że są pikantne, ale jednocześnie zimne, sprawia, że ​​ta przystawka jest po prostu wyjątkowa i oryginalna. Marynując patelnię tym pysznym i gotując kilka młodych ziemniaków, otrzymujesz dość smaczne i jednocześnie zdrowe śniadanie lub lunch. Jako napój możesz również dodać orzeźwiający koktajl lub świeżo wyciskany sok. W ten sposób możesz całkowicie uzupełnić organizm przydatnymi witaminami, które są dość wysokie w wymienionych produktach..
Składniki:

- 1 kilogram cukinii,
- 1 łyżeczka soli,
- 2 łyżeczki miodu,
- głowa czosnku,
- pęczek koperku,
- 3 łyżki oleju roślinnego,
- 3 łyżeczki kęsa (9%).niezbędne składniki
Przede wszystkim czosnek obierz i posiekaj lub wyciśnij przez czosnek.


posiekaj czosnek
Cukinię opłucz pod bieżącą wodą, odetnij końcówki, obierz skórkę. Pokrój warzywa w cienkie kółka lub plasterki.


pokrój cukinię
Pokrój koperek.


posiekaj koperek
Włożyć pokrojoną cukinię do rondla.


rozłóż cukinię
Dodaj do nich sól, koperek i czosnek, odstaw na dziesięć minut. Po określonym czasie cukinia uruchomi sok, który należy odcedzić, a następnie przystąpić do dalszego gotowania.


dodać sól


dodaj koperek


dodaj czosnek
Następnie dodaj olej, miód i ocet.


wlej olej


dodaj miód
Wszystko bardzo dobrze wymieszaj. Odstawić cukinię na dwadzieścia minut, ponownie zamieszać i włożyć patelnię do lodówki na jeden dzień..


marynowana cukinia


Marynowana cukinia z miodem instant
Spróbuj też marynowana cukinia w sosie sojowym.
» » Marynowana cukinia z miodem dziennie