Przepis krok po kroku ze zdjęciem gotowania marynowanego bakłażana po koreańsku na zimę w domu

Marynowany bakłażan po koreańsku

Opis

Marynowany bakłażan po koreańsku na zimę To bardzo smaczna i oryginalna przystawka, którą bardzo łatwo przygotować samodzielnie. Aby to zrobić, musisz poświęcić minimum czasu i składników, a na końcu uzyskasz maksymalne korzyści. Takie danie idealnie wpasuje się w ogólny obraz świątecznego stołu, uzupełniając zestaw przekąsek, a także nadaje się na zwykły rodzinny obiad czy obiad..

Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednią bakłażana na pyszną i pyszną przekąskę. Warzywa muszą mieć błyszczącą ciemną skórkę. Ich miąższ musi być jędrny, a niebieskie nie mogą być przejrzałe.

Ogromną zaletą tego przepisu jest to, że możesz wybrać własne przyprawy i przyprawy., chcesz dodać do koreańskiej przystawki z bakłażana. Dzięki temu danie będzie naprawdę wyjątkowe i pikantne, jednak staraj się nie przesadzać z dodatkiem przypraw, w przeciwnym razie nie będzie można zjeść przystawki..

Każda gospodyni może marynować bakłażany po koreańsku! Do gotowania takiej potrawy najlepiej zabrać niebieskie, które wyrosły we własnym ogrodzie, ponieważ są nie tylko smaczniejsze, ale także bardziej przydatne, zamiast tych, które można kupić w sklepie lub na rynku. Robiąc koreańską przekąskę z bakłażanów, możesz mieć pewność, że danie jest wykonane z całkowicie naturalnych produktów, które nie zawierają azotanów ani innych chemikaliów używanych do przetwarzania warzyw na sprzedaż..

Aby proces gotowania marynowanych bakłażanów po koreańsku na zimę był łatwy i szybki, zalecamy zanotowanie tego prostego przepisu ze zdjęciami krok po kroku. Postępując zgodnie z naszymi zaleceniami, możesz zrobić pyszną przekąskę, którą z pewnością doceni Twoja rodzina.

Składniki

 • Bakłażan 5 szt.
 • Sól kuchenna 1 szczypta
 • Przyprawy do smaku
 • Oliwa z oliwek 1 łyżka.
 • Ocet 1/2 szklanki.
 • Czosnek 1 szt.

Kroki 1. Bakłażany zebrane w ogrodzie lub kupione w sklepie należy dokładnie wypłukać pod bieżącą wodą, wytrzeć ręcznikiem papierowym, a następnie pokroić w wystarczająco cienkie paski. Włóż je do głębokiego rondla, posyp solą i połóż na wierzchu szeroki talerz, na którym musisz położyć butelkę wody. Pozostaw bakłażany pod ciśnieniem dokładnie na godzinę, aby warzywa zaczęły sokować.

  posiekaj bakłażana

 2. Następnie przygotuj marynatę. Aby to zrobić, wlej czystą wodę do rondla, do którego dodaj ocet w stosunku dwa do jednego.. Doprowadź marynatę do wrzenia, po czym wlej do niej bakłażana. Wymieszaj zawartość rondla drewnianą łyżką, gotuj warzywa w marynacie, aż płyn ponownie się zagotuje, po czym będziesz musiał wyłączyć ogień. Pozostaw bakłażany w marynacie na kolejne piętnaście minut.

  przygotowanie marynaty

 3. Wyjmij bakłażana z marynaty i wyciśnij go gazą, aby usunąć jak najwięcej płynu. Następnie wrzuć niebieskie do pojemnika, dodaj czosnek, pieprz i dowolne przyprawy, a na wierzch polej warzywa oliwą i octem.. Proporcja płynów powinna być następująca: dwie części oleju na jedną część octu. Wymieszaj obrabiany przedmiot.

  dodaj przyprawy

 4. Wysterylizuj słoiki, w których zamkniesz przekąskę z bakłażana po koreańsku, po czym gotowe danie włożysz do pojemnika. Wskazane jest pozostawienie kilku centymetrów do końca szyjki, aby słoik nie był wypełniony do pełna. Po napełnieniu pojemników pozostałą przestrzeń wypełnij wrzącym octem..

  napełnij puszkę

 5. Teraz możesz zwinąć słoiki sterylnymi pokrywkami i wysłać je na zimę do piwnicy lub spiżarni. Możesz je zdobyć do woli.

  gotowa przekąska z bakłażana

  Smacznego!


Zobacz podobne przepisy

» » Przepis krok po kroku ze zdjęciem gotowania marynowanego bakłażana po koreańsku na zimę w domu