Marynowane gruszki - przepis na zamykanie gruszek na zimę jest smaczny i niezwykły.

Marynowane gruszki - przepis

Kiedy dużo gruszek zrobiło się brzydkich i dżemów, i dżemów, i kompotu już przygotowano ... może pojawić się pytanie: co jeszcze ugotować z gruszek? Marynowane gruszki! Rozważymy teraz niezwykły przepis i nauczysz się, jak zamykać gruszki na zimę w domu w bardzo oryginalny i smaczny sposób..

Składniki: anyż, goździk, gruszki, piment, cynamon, kwas cytrynowy, cukier, ocet winny

I jak marynować gruszki w domu - krok po kroku.

Gruszki

Nie wszystkie odmiany gruszek nadają się do marynowania. Preferowane są soczyste, ale jędrne owoce.Owoce umyj dokładnie, najlepiej w kilku wodach.

Następnie musisz zdecydować: chcesz marynować gruszki w całości czy w połówkach. Jeśli marynujemy gruszki w całości, to ostrożnie usuwamy łodygę, gniazdo nasienne, działki działkowe, obieramy. Jeśli marynujemy gruszki na pół, to najpierw usuwamy skórkę, następnie przecinamy ją na pół wzdłuż i usuwamy rdzeń.

Następnie zanurzamy owoce w zimnej wodzie, aby uniknąć ciemnienia..

Gdy gruszki są w wodzie, przygotujmy marynatę.

Wlej 1 litr wody do rondla, dodaj 300 g cukru, 0,4 g. goździki, 0,8 gr. cynamon, 0,4 grama anyżu gwiazdkowatego i ziela angielskiego, 0,8 gr. i podpalić wszystko. Po 5-7 minutach wrzenia dodać 0,8 ml. esencja octowa.

Podczas przygotowywania marynaty gruszkę blanszować (gotować) w roztworze kwasu cytrynowego (stężenie - 1%) przez 2-7 minut.

Następnie przenosimy gruszki do wstępnie wysterylizowanych słoików i napełniamy wrzącą marynatą.

Wypełnione puszki sterylizujemy (3 l - 30 min, 1 l - 20 min, 0,5 l - 15 min) i od razu zwijamy.

Teraz pozostaje sprawdzić szczelność puszek i owinąć je, aż całkowicie ostygną.

Po tych wszystkich procedurach brzegi można przenieść do chłodnego, ciemnego miejsca. Najlepiej, jeśli masz piwnicę lub magazyn, w którym zimą będą czekać na swoją kolej. Marynowane gruszki zebrane w domu mogą być niecodzienną przekąską lub pikantnym dodatkiem do świątecznych potraw mięsnych i drobiowych.


Zobacz podobne przepisy

» » Marynowane gruszki - przepis na zamykanie gruszek na zimę jest smaczny i niezwykły.