Gruszki w puszce w syropie miodowymSezon gruszkowy trwa dość długo. Są gruszki wczesne, są jesienne i zimowe, które dojrzewają dość późno. Dlatego zawsze udaje mi się zachować z niego wiele spacji, a nawet zamrażać plastry. Może być zamknięty całe gruszki we własnym soku, można z nich uwarzyć wspaniałe i smaczne napoje. Ale jednym z moich ulubionych prostych przepisów na zimę są gruszki z puszki w syropie miodowym. Ten przepis jest dość prosty i będziesz w stanie go zrobić, nawet jeśli jesteś nowy w tej branży. Dla młodych dziewcząt, które dopiero uczą się być dobrymi żonami, ten przepis będzie jasny i łatwy. Zimą możesz zafundować sobie i mężowi pyszną ucztę..


Składniki do produkcji gruszek konserwowych w miodzie
Wymagane produkty:
- Gruszki - 400 gramów-
- Miód - 200 gramów-
- Kwas cytrynowy - na czubku łyżeczki.pokroić gruszki
Gruszki kroję na plasterki i obcinam ogonki nasionami. Plasterki można pokroić na duże, ponieważ będą smaczniejsze.


Blanszować gruszki
Plasterki gruszki blanszuję w 0,2 litra wody. Powinny być trochę bardziej miękkie.


włóż gruszki do słoików
Wyciągam gruszki łyżką cedzakową i wkładam do słoików.


Dodaj kwas cytrynowy
Potem robię syrop miodowy. Pozostałą wodę spod gruszek podgrzewam do 80 stopni. Wlewam kwas cytrynowy i mieszam do całkowitego rozpuszczenia.


dodaj miód
Następnie dodaj miód, wymieszaj i natychmiast wyłącz.


wlać syrop
Wsyp plasterki gruszki do słoików z syropem miodowym.


Gruszki w puszce w syropie miodowym
Zamykam słoiki pokrywkami. Te gruszki są świetne przez całą zimę. Gdy je otworzysz i spróbujesz, poczujesz cały urok syropu miodowego, a smak gruszek stanie się jeszcze bardziej intensywny. Takie plastry gruszki, nawet po konserwowaniu, zachowują swój nienaruszony kształt i nie stają się zbyt miękkie. Gruszki miodowe nie są przesadnie słodzone, ponieważ dodałam do nich trochę kwasu cytrynowego. Rozcieńcza słodycz przyjemną kwaskowatością, której czasami brakuje w gruszkach. Przygotuj takie gruszki dla swojej rodziny. To bardzo łatwe!
Smacznego!
Zobacz podobne przepisy

» » Gruszki w puszce w syropie miodowym