Gruszki w puszkachPrzepisów jest sporo przygotowania do zimy, o których po prostu zapomnieliśmy, aw ogromie Internetu nie można ich znaleźć. W końcu są tak stare, że pisze się o nich długopisem w zeszycie. W zeszłym roku sprzątałem szafę i znalazłem ten właśnie notatnik z odległej przeszłości. Po przejrzeniu wielu przepisów zdecydowałam się na gruszki w puszkach, których smak znam od dzieciństwa. Proces gotowania został szczegółowo opisany, jeśli to była moja pierwsza konserwacja, to zgodnie z tak szczegółowymi instrukcjami ugotowałbym go w ciągu kilku minut. Dlatego dla początkujących nie będę edytować tekstu i zostawić go takim, jaki jest. A także sam dodam krok po kroku przepis na zdjęcie. Dzięki tym wskazówkom z łatwością przygotujesz gruszki w puszkach na zimę, a przez długi czas będziesz cieszyć się ich niesamowitym smakiem i przyjemnym aromatem..

Składniki:
- cukier około 350 gramów,
- litr wody (lepiej oczywiście nie z kranu),
- około kilograma średnio dojrzałych gruszek (miałam lekko przejrzałe).niezbędne składniki
Umyj wszystkie owoce. Usuń z nich wszystkie ogony.


umyj gruszki
Gruszki odciąć ostrym nożem. Pamiętaj, aby wyciąć środek. Jest to wygodne, natychmiast przecinając gruszki na pół..


obierz gruszki


wyciąć środek
Umieść połówki gruszki w szklanych słoikach.


ułożyć połówki gruszki


gruszki w słoiku
Dodaj cukier do każdego słoika.


Dodaj cukier
Wlej wodę do dowolnego rondla i doprowadź do pełnego wrzenia. Następnie bardzo ostrożnie i dość cienkim strumieniem wlej wrzątek do słoików z gruszkami.


wlać wodę
Weź zaślepki i mocno je dokręć.
To są gruszki w puszkach na zimę. Następnego dnia gruszki są całkowicie nasycone słodką marynatą i są gotowe do spożycia..


gotowe gruszki
Zobacz podobne przepisy

» » Gruszki w puszkach