Grzyby marynowane

Zawsze przyjemnie jest zadowolić domowników i gości marynowanymi grzybami o wspaniałym smaku i wyglądzie. Jakiekolwiek grzyby w puszkach są bardzo różne w smaku od zakupionych, a to przede wszystkim ze względu na różne opcje marynowania - z których jedna zostanie omówiona.
Proponowana metoda doskonale marynuje prawie każdy grzyb. Ale pierwszeństwo powinny mieć borowiki, borowiki, borowiki i oczywiście grzyby.

Skład marynaty:

grzyby
sól - 2 łyżki
woda - 1,5 litra
cukier - 3 łyżki
ocet 9% - jedna trzecia szklanki i nie więcej
Liść laurowy
ziarnka pieprzu
Metoda gotowania
Pamiętaj, aby kilkakrotnie przepłukać grzyby, obrać i przyciąć, a także pokroić na małe kawałki.

Konieczne jest gotowanie grzybów przez 20 minut z ciągłym usuwaniem powstałej piany, a następnie kilkakrotne spłukanie. Sól dodaje się dopiero pod koniec gotowania, ponieważ zapobiegnie to brązowieniu grzybów..

Marynatę przygotowuje się w przegotowanej wodzie, którą należy wcześniej ostudzić do temperatury pokojowej, a następnie dodać do niej sól, cukier i ocet.

Słoiki należy wysterylizować i na dnie ułożyć ziarna pieprzu i liście laurowe. Pozostaje tylko włożyć grzyby do słoika i zalać marynatą.

Na koniec słoiki przykrywa się (na gorąco) i sterylizuje w ciągu 15 minut (0,5 litra) lub 20 minut (1 litr). Zwiń słoiki i domowe marynowane grzyby.
» » Grzyby marynowane