Brzoskwinie w puszkachZa oknem lato, które daje nam dużo owoców, jagód i warzyw. To najbogatsza pora roku, a to bogactwo chce się długo gromadzić, aby zimą zapamiętać letnie dni, słońce i ciepło. Konserwowanie to sposób na utrzymanie lata w słoiku. Rozpoczął się sezon brzoskwiniowy. Czas zachować brzoskwinie na zimę. Dzisiaj to zrobimy..
Brzoskwinie w puszkach w syropie cukrowym na zimę, przepis ze zdjęciem, które proponuję, to pyszny deser. Mogą być używane do wyrobu ciast, ciast i ciast jako nadzienie. Jeśli upieczesz ciasto biszkoptowe i zawiniesz je brzoskwinie w puszkach, lekko posmarowany kremem twarogowym otrzymujesz pyszną bułkę biszkoptową, która zachwyci cały dom i gości. Podawanie brzoskwiń w syropie z bitej śmietany tworzy deser, którego nie odmówią ani dorośli, ani dzieci..
Jak widać, brzoskwinie można wykorzystać do przygotowania różnorodnych deserów. Najważniejsze, że je masz. Ogólnie rzecz biorąc, aby sezon brzoskwiniowy nie został zmarnowany, należy zamknąć co najmniej kilka słoików jasnych, słonecznych i kudłatych owoców.


Składniki do produkcji brzoskwiń w puszkach

Składniki w puszce 0,5 l:
- świeże brzoskwinie,
- pół szklanki cukru,
- woda.

Czas gotowania: około 1 godziny (biorąc pod uwagę, że brzoskwinie będą sterylizowane przez 15 minut)
Trudność: bardzo łatwa


umyj brzoskwinie
Najpierw musisz kupić odpowiednią dojrzałość brzoskwiń. Owoce nie powinny być przejrzałe. Muszą być twarde, aby nie straciły kształtu podczas obróbki cieplnej. Jednak brzoskwinie nie powinny być zbyt zielone, ponieważ będziemy musieli usunąć nasiona.
Umyj dojrzałe, gęste brzoskwinie.


Nożem wykonujemy nacięcie w kole
Nożem wykonujemy nacięcie w kole. Lekkim ruchem obróć dwie połówki brzoskwini wokół pestki.


Połówki się rozpadają
Połówki są rozdzielane, a kość pozostaje w jednej z połówek..


usuń kość z drugiej połowy
Za pomocą noża lub łyżeczki usuń kość z drugiej połowy.


Dodaj cukier
Wlej pół szklanki cukru do słoika o pojemności 0,5 litra.


włożyć brzoskwinię do słoików
Wydrążone połówki brzoskwiń przełożyć do słoika.


zalać wodą
Wlej wodę do słoika i lekko wstrząśnij, aby cukier na dnie słoika się rozpuścił.


Dodaj jeszcze kilka połówek brzoskwini
Dodaj jeszcze kilka połówek brzoskwini, aby wypełnić słoik do góry.


sterylizuj przez 10-15 minut
Słoiki zakrywamy pokrywkami i wysyłamy do sterylizacji. Aby to zrobić, włóż słoiki z brzoskwiniami do dużej patelni i wlej wodę na patelnię. Po ugotowaniu sterylizuj słoiki z brzoskwiniami przez 10-15 minut. Czas zależy od stopnia dojrzałości brzoskwiń (w przypadku bardzo dojrzałych brzoskwiń wystarczy 10 minut).


zwinąć puszki pokrywkami
Po sterylizacji zamykamy brzoskwinie w puszkach metalowymi pokrywkami i wysyłamy do ostygnięcia. Schłodzone puszki wysyłamy do chłodnego miejsca, gdzie preparat poczeka na zimę.


Brzoskwinie w Puszkach
Brzoskwinie w puszkach w syropie można przechowywać do 3 lat na zimę. Ale wydaje mi się, że używasz ich znacznie szybciej. Radzę też nauczyć się przygotowywać brzoskwinie w galarecie na zimę.
Smacznego!


Przepis na brzoskwinie w puszkach
Zobacz podobne przepisy

» » Brzoskwinie w puszkach