Chrupiące korniszony w puszkach na zimę - przepis na zdjęcia krok po kroku do gotowania według gost w domu

korniszony w puszkach

Opis

Korniszony w puszkach - jeden z najpopularniejszych wykrojów fabrycznych, który można bardzo łatwo kupić w sklepie, jednak równie łatwo można go przygotować w domu. Chodzi o taką warzywną przystawkę, która zostanie omówiona w tym przepisie fotograficznym krok po kroku.. Domowe chrupiące korniszony w puszce będą najlepszą przystawką, doskonałe do wielu dań, będą naprawdę smakować jak w sklepie. Jaka jest różnica między korniszonami a zwykłymi ogórkami kiszonymi? Tak, tylko pod względem wielkości i różnią się. Marynaty można zaliczyć do tej grupy, ale jeśli spojrzysz na to, wszystkie korniszony są marynatami, ale nie wszystkie są marynatami.

Nasze dzisiejsze małe ogórki zachowamy zgodnie z GOST w małych półlitrowych słoikach. Tradycyjnie do smaku dodamy do obrabianego przedmiotu niewielką ilość przypraw, bez których solanka w ogóle nie będzie solanką, podobnie jak liście winogron czy porzeczek. Nasze zbiory nie obejdą się bez czosnku z liśćmi laurowymi, więc wszystko jest zgodne z kanonem. Jest sekret, dzięki któremu korniszony nie miękną podczas naparu i pozostają tak samo chrupiące, ale więcej dowiesz się o tym z samego przepisu.. Zacznijmy gotować korniszony w puszkach na zimę w domu.

Składniki

 • Sól kuchenna 2 łyżki. l.
 • Cukier granulowany 4 łyżki. l.
 • Ile korniszonów trafi do słoika
 • Ocet 9%, 3 łyżki. l.
 • Ziarna czarnego pieprzu 6-7 szt.
 • Goździki 2-3 pąki
 • Liść laurowy 2 szt.
 • Czosnek do smaku
 • Liście porzeczki do smaku
 • Liście winogron do smaku
 • Koper do smaku

Kroki

 1. Przede wszystkim stawiamy na nasz główny składnik - ogórki. Ponieważ przygotowujemy klasyczne korniszony, wybieramy małe owoce o długości od 7 do 9 centymetrów. To właśnie taka wielkość ogórka, według GOST, jest uważana za normę dla korniszonów w puszkach. Dokładnie opłukujemy ogórki w zimnej wodzie i oto obiecany sekret chrupiących korniszonów: zalewamy warzywa zimną wodą na 1-2 godziny, okresowo zmieniając.

  umyj korniszony

 2. Pamiętaj też, aby przygotować pozostałe składniki, których dziś potrzebujemy, aby przygotować tę obfitą i soczystą zimową przekąskę.. Nie zaleca się regulacji ilości niektórych składników, ponieważ wtedy może się zmienić pierwotny smak obrabianego przedmiotu.

  przyprawy do konserwacji 3. Na tym etapie doprowadzamy do wrzenia czystą przefiltrowaną wodę, w tym samym czasie wysyłamy puszki wraz z wieczkami do sterylizacji. Możesz wybrać absolutnie dowolną metodę przygotowania pojemników, najwygodniejszą dla siebie..

  wysterylizuj pojemnik

 4. Zaczynamy wypełniać przygotowane suche słoiki składnikami. Aby to zrobić, przykryj spód każdego słoika kilkoma liśćmi wybranej zieleni, umieść tam kilka parasoli koperkowych, jeden liść laurowy, kilka pachnących groszków z czarnego pieprzu i pąków goździków. Następnie napełnij słoiki dość mocno umytymi chrupiącymi ogórkami, jak pokazano na zdjęciu. Nie zapomnij rozłożyć parasoli koperkowych między warzywami. Wlać ogórki do słoika z wrzącą wodą z rondla, odstawić na 10 minut i odsączyć.

  ogórki w słoiku

 5. Ponownie zagotuj płyn, powtórz operację napełniania puszek i ponownego umieszczenia płynu na patelni jeszcze 1-2 razy. Za każdym razem nalegamy na ogórki we wrzącej wodzie nie dłużej niż 10 minut.

  przygotowanie wypełnienia

 6. Gdy wrzątek został po raz ostatni spuszczony ze słoika, wysyłamy do niego przygotowaną ilość soli kamiennej i cukru. Delikatnie wymieszaj składniki tak, aby sól i cukier równomiernie rozpuściły się w solance i całkowicie w niej rozpuściły, ponownie zagotuj płyn, na koniec dodaj ilość octu określoną w składnikach.

  dodaj przyprawy

 7. Teraz słoik korniszonami napełniamy na samą górę przygotowaną już marynatą i hermetycznie zwijamy specjalnym kluczem. Odwracamy konserwację do góry nogami, aż całkowicie ostygnie, a następnie wkładamy do spiżarni do przechowywania. Chrupiące korniszony z puszki, zamknięte jak w sklepie, gotowe na zimę.

  korniszony na zimę

  Smacznego!


Zobacz podobne przepisy

» » Chrupiące korniszony w puszkach na zimę - przepis na zdjęcia krok po kroku do gotowania według gost w domu